Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha ez a történet igaz, miért...

Ha ez a történet igaz, miért nem hittek az áldozatnak, és mit lehet tenni, hogy többé ilyen ne fordulhasson elő? Milyen óvintézkedéseket kellett volna tennie?

Figyelt kérdés
szoljon.hu/jasz-nagykun-szolnok/kozelet/a-64-eves-tolokocsis-no-arra-ebredt-hogy-megeroszakoljak-359503
2011. márc. 4. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Hinni a templomban kell.Ha nincs bizonyíték,hiába hisznek neki szerinted mit tudnának még tenni. "orvosi látlelet alapján nemi aktusra utaló nyomok nem fellelhetőek"

Ha mégis valahogy megtörtént a bűncselekmény,akkor sajnálom az öreget.Tanulság:nem kell 50éves alkoholt szerető embereket a ház körül alkalmazni.

2011. márc. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ebben az országban mindig a vádlónak kell bizonyítania, ez az ő felelőssége

máshol ha egy erőszakkal vádolnak egy férfit, az felkötheti a gatyáját - ott a vádlottnak kell bizonyítania, hogy ártatlan

ráadás:

ha valaki dupla súlyosságú ügyet felmutat, akkor őt elengedik

(pl.: ha egy gyilkos feldob egy kettős gyilkosságot, ő szabadon elmehet)

nálunk nem az ártatlanság védelmére, hanem a statisztikára dolgoznak az "igazság szolgái"


isten hozott a való világban

2011. márc. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előző, hol kell a vádlottnak bizonyítania, hogy ártatlan? Az "ártatlanság vélelme" nevű jópofa kifejezés pont az ellenkezőjére utal... hallottál már róla?
2011. márc. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ki erőszakolna meg egy 64 éves nőt, ráadásul tolókocsiban

nem túl körülményes ez?

én se hinném el elsőre.

2011. márc. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

18:04 es vagyok

18:21 es jól félreértett

a vádlónak kell bizonyítania, hogy ártatlan

tehát ha rám kennek pl. egy rablást, nekem kell alibiket, stb felsorakoztatnom és jól meghurcolnak, mielőtt elengednek és ügyvédet kell fogadjak, úgy, hogy lehet totál ártatlan vagyok

a másik:

nem azt írtam:"ártatlanság vélelme" hanem ártatlanság védelme

tehát, hogy én ártatlan vagyok, azt bebizonyítani nem a rendőrség dolga, vagy nyomozóké, hanem az enyém

az ő dolguk, hogy bebizonyítsák, hogy bűnös vagyok


tehát nem az ártatlanságot védik, hanem a bűnösséget feltételezik egy vád alapján


és a korrupció meg virágzik, elmondanám.

tudok sok mindent.

2011. márc. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

18:23 asnak pedig annyit üzennék, a fogyatékosok, hátrányos helyzetűek ki vannak téve családon belüli erőszaknak is, amely ügyeket fel sem tárnak, tekintve, hogy nem megoldott az állami elhelyezésük anyagi és egyéb okokból

nagyon nagy köveket kellene ilyen esetekben mozgatni

2011. márc. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

18:32 es válaszom helyesbítve:

a vádlottnak kell bizonyítania az ártatlanságát


tényleg összekavarodok itt :)

2011. márc. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!