Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Előnév változtatással kapcsola...

Előnév változtatással kapcsolatos kérdések, mint pl. : Apám engedélye is kell hozzá?

Figyelt kérdés

/igen,már tettem fel névváltoztatással kapcsolatos kérdéseket,lehet puffogni. Meg azért is,mert sok hasonló kérdés van/


Nos ezek lennének a kérdéseim:

-Akkor is kell az apám engedélye,hozzá ha már egy ideje (jó sok ideje) nem találkoztunk,nem fizeti a gyerektartást s ezért már bírósági ügy lett belőle(magyarul csak biológiailag nevezhető az apámnak)?

- Ha 15 éves vagyok,körülbelül mennyibe fog kerülni a névváltoztatás,ha nincs benne a hivatalos névsorba,fantázia név (a jelenlegi nevem hosszabb,kitalált változata),nem sért se engem,se egy harmadik személyt?

- Körülbelül mennyi idő telik el,hogy az új keresztnevemet használhassam?

- Érdemes bizonyítvány osztás után nevet változtatni(merthogy abban az "eredeti keresztnevem van",és most fogok ballagni), vagy ez nem függ össze?


Nem kérek véleményt a névváltoztatásról,hogy milyen tiszteletlenség meg stb. Azt a nevet,amit viselni szeretnék ugyanúgy az anyámtól kaptam,mint becenév és sokkal jobban tetszik és eltudnám képzelni normális,hivatalos nevemként is. Anyám bele egyezett,apám meg valószínűleg azt se tudja,hogy hányadikos vagyok,vagy hogy egyáltalán élek-e még.


2011. márc. 6. 14:43
 1/1 A kérdező kommentje:
*utónév változtatás,elnézést... Nem tudom miért kevertem össze... Na jó,hogy ne keverjem össze inkább hívom keresztnévnek. Bocsánat az elírásért...
2011. márc. 6. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!