Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Közmunka Van itt valaki aki...

Közmunka Van itt valaki aki jártas a munkanélküliek foglakoztatásával kapcsolatos kérdésekben?

Figyelt kérdés
Fiamnak jó ideje nincs munkája. Pár hónapja kap az önkormányzattól 28000Ft segélyt. Mától közmunkán van, falevelet sepreget. A kérdés, erre jár-e valami fizetés a segély helyett vagy kiegészítve? Illetve, mivel 8 óráz dolgozik, kell-e biztosítani melegedőt nekik, mert persze a közterületen nem nagyon van WC. Hol lehet ennek utána nézni, mik a jogai és kötelességei. Nem akarja kivonni magát a munka alól, de azért nekem fura, hogy sem WC, sem melegedő. Azért decemberben ha fagyok lesznek, mégsem hiszem, hogy 8 órát így kell végigdolgozni.
2011. nov. 2. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogy érted azt, hogy jár-e érte fizetés? Hát persze, hogy jár. De ezt hogy lehet nem tudni? Nyilván volt bent az előzetes tájékoztatón és munkaruhaosztáson, nemde?
2011. nov. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Helyette kell hogy kapja a bruttó 57e közmunkás munkabért. Okos ötlete volt valakinek, hogy ez heti kifizetéssel történjen... 30 perc ebéd/pihenőidő jár neki, illetve védőöltözetet kell, hogy biztosítson a munkáltató. Melegedő lehetőség csak mínusz akárhány fok esetében van, az is csak néhány perc
2011. nov. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Közmunkabért fog kapni, ugyanúgy 28000-t, mint eddig. Tehát semmi nem fog változni.

Elvileg kellene nekik melegedőt biztosítani, illetve WC-t, de a gyakorlatban ez csak a bokrot, esetleg a közterületen lévő WCt jelenti. Sajnos ilyenek, ezért választottam inkább az önkéntes munkát. (Volt választási lehetőségem: vagy megmondom eü. problémámat, vagy nem.)

Ott se sokkal jobb, hála egy emberszabású patkánynak, de a többiek rendesek velünk! Ha ő nincs ott, akkor pedig kifejezetten szeretek menni!

2011. nov. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Bruttó 57 ezer forintot fog kapni, ami nettó 47025 Ft. ha majd fagyni fog akkor melegedőt és védőitalt kell hogy biztosítson a munkaadója.
2011. nov. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 2. 13:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen igazad van, kedves utolsó. Azonban többnyire úgy van, hogy hivatalosan csak 4 órás az a 8 órás (vagyis egy hetet megy, egyet pihen), és 8 órán át söpröget, dolgozik a hidegben és közben nem kap semmit.
2011. nov. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, tudom, hogy ez helységenként változó-e. Én Szegeden végeztem közmunkát több, mint 4 hónapig. 8 órában dolgoztam, és nettó 60 000-et kaptam.
2011. nov. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!