Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az energia árak folyamatos...

Az energia árak folyamatos emelkedése miatt, egyre többet gondolkodom, hogy miként tudom a házam rezsiköltségét csökkenteni. Azok akik ugyancsak szeretnének megoldásokat találni, miben gondolkodnak?

Figyelt kérdés

Biogáz? Faelgázosító kazán? Termikus energia? Légkazán?

A biogázban látok egyfajta megoldási lehetőséget, hiszen egy gázmotorral kombinálva, megoldás lehet a fűtésre, az elektromos fogyasztásra és a gázfelhasználásra is.


2011. márc. 11. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
te a jövőben gondolkodsz vagy a mostani spórolásra gondolsz.egyébként a központi fütés szeritem a legjobb.nálunk visszahozza a pénzt.a télen 3 tonna köszénnel megusztuk a telet.gázos fütést nemajánlok mert az bizony egyre drágább meg ugye benne van a kockázat h elzárják a csapokat.de mondjuk vannak már olyan kályhák ahol például a tüzellö nem ég hanem izzik a kályhában és sokkal kevesebb tüzellö kell.meg ugye vannak különféle házak is amik szinte 90%os szigetelést kaptak és 1x begyujtanak vele 1 hétig nem kell tüzelni mert nem szabadul a meleg a házból.de mondjuk van egy magyar találmány is h a cserekek amik energiává alakítják a napsugarakat és az egész házat eltartják árammal melegítéssel mindennel:)sok dolog van csak nem adnak rá pénzt vagy a népnek nincs rá pénze
2011. márc. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

raketyi!


Rövid és hosszútávban is kell gondolkodni!

Jelenleg gáz központi fűtésem van. A földszinten padlófűtés, a tetőtérben radiátor.

A ház építésekor már a kandalló helye is ki lett alakítva, de arra még sajnos nem került sor, hogy azt is beépítsem. De az idei télen már átmenetileg egy fatüzelésű kályhát beraktam a leendő kandalló helyére. Ezzel egészen jól fel lehetett fűteni a lakást.

Drasztikus gázfogyasztás csökkenést elérve ezzel...

De még így sem vagyok elégedett, és keresem a jobb megoldást. A fa elgázosító kazánokról keveset hallottam eddig. A vegyes tüzelésű kazán helye is ki van alakítva, így kézenfekvő lenne egy ilyenben gondolkodni. Vagy esetleg a pellet kazán? Azok még egyenlőre borzasztóan drágák...

2011. márc. 16. 20:30
 3/4 anonim ***** válasza:

én mást nem igen tudom mondani.de a házat körbeszígetelni sztiropollal megéri.a falak nem hülnek ki olyan gyorsan és megtartja továbbig a meleget a házban.mondjuk a padlófütés imiatt is gondolom h eszi a gázt.plusz sokhelyen olvastam h a padlófütés nem egészséges.

én maradok a hagyományos központinál meg szigetelásnél.

mindenesetre igazad van abban h a jelenben és a jövőben is kell gondolkozni.

2011. márc. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A szigetelés nálam nem hozna annyit mit amibe kerülne. Ugyanis nem téglaépületről van szó.

Darált fa őrlemény "DURISOL"-ból építettem. Ebből az anyagból készült a padlófűtés alá is a szigetelés. A padlófűtés egyébként kevesebb energiát igényel mint a hagyományos radiátoros...

Tehát nem a szigetelésre kell költenem, hanem még hatékonyabb és olcsóbb fűtésen gondolkodom!

2011. márc. 16. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!