Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan igazoljak több év...

Hogyan igazoljak több év szakmai gyakorlatot?

Figyelt kérdés

A problémám a következő: szakács vagyok, több év gyakorlattal, jelenleg munka nélkül. Az első 2 évben volt bejelentett munkahelyem, bár sajnos elfelejtettem onnan referenciát kérni,ami nagy hiba volt...aztán ismét több évet a szakmában dolgoztam, de a munkaadóm nem jelentett be, egy évet ebből Németországban, mint házvezetőnő,hogy a nyelvet megtanuljam, sütöttem-főztem az öregekre naponta, persze itt is zsebbe fizettek, nem akartak bejelenteni, de valószínűleg nem is kaptam volna munkavállalásit....később egy fél évet egy ötcsillagos szállodában dolgoztam, de kevés volt a vendég, januárban nagy leépítés volt, elküldtek engem is, és végre kaptam róla papírt, innen van az első és egyetlen referenciám, de csak pár hónap....

január óta ismét munkát keresek, a szakács egyébként piacképes, munka az lenne, de mindenhol a több év referenciával jönnek, vagy 5 évet kellene igazolnom, na de hogy???? Nem tehetek róla, hogy nem akartak bejelenteni, ha erőszakoskodom, kirúgtak volna. Ha feketén zsebbe megy a pénz, a lelked is kidolgozhatod, akkor se kapsz róla igazolást...ma olyan világ van, mindent papírral kell igazolni, különben nem hiszik el, de bejelenteni meg nem akarnak. Elég nehéz helyzetbe kerültem emiatt.

Már az is eszembe jutott, iratok vkivel egy kamu referenciát....de tudjátok, én utálok hazudni!!!

Szeretnék újra Németo-ban dolgozni a vendéglátásban, mert nagyon jól megy a német, de a több év igazolt referenciát kérnek, ha egy normális helyre jelentkezem....

Van vmi ötletetek?

Ha már így jártam, ugye a múltat nem lehet visszacsinálni, előre a jövőbe kell tekinteni, mit tegyek? Hazudjak? Mondjam meg az igazat? Kamu referencia egy ismerőssel?


2011. márc. 12. 14:24
 1/1 anonim ***** válasza:

A bejlentett munkákról kérhetsz információt az apehtól, vagy a munkaügyi irodában. Nyoma kell legyen a magánynyugdíj pénztárban is.


Ami meg nem volt bejelentve az veszett fejsze nyele.

2011. márc. 15. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!