Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik ez a legkisebb természe...

Melyik ez a legkisebb természetes szám ami 7-tel oszható, de 2-vel 3-mal 4-gyel 5-tel 6-tal osztva 1 maradékot ad?

Figyelt kérdés
2011. márc. 17. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
A 7?
2011. márc. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%

húú most büszke vagyok magamra, mert először azt mondta, hogy ááá, oldja meg magának a kérdező, de aztán rájöttem hogy egy kicsit elgondolkodtató, és megoldottam: mivel kettővel is osztható és egyet ad maradékul ezért a páros számokat ki is zárhatjuk, mert azok bármelyikében meg van maradéktalanul a 2, innentől már naon nincs szükség az 1re, másik érdekes szám az 5, mivel az 5 csag olyan számokkal osztható amik 5re vagy 0ra végződnek és mivel egyet kell kapnunk maradékul, ezért az 5re végződő eset ki is esett, mert akkor már 6ra végződik és az páros szám, tehát egy olyan számot keresünk ami 1re végződik, mostmár a 3mal foglalkozunk, mert ez a legkisebbtag amit számba veszünk, tehát ha azt az 1 maradékot levesszük akkor kapunk egy kerek számot és a 3mal való szorzásnál csak ugy kapunk kerek számot, ha a 3at kerek számmal szorzod be, szoval innen már csak végig kell próbálgatni hogy 3x10=30 ->30+1=31 nem az nemjó, nem osztható 7tel, utána 3x20.....

így tovább és kijön a megoldásnak 301

most büszke vagyok magamra, de ha ez egy házi volt, akk megmlíteni engem is! nem más tollával ékeskedni!

2011. márc. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
41%
ja és felpontozás mehet nyugodtan, azért megszenvedtem vele...
2011. márc. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!