Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nevezzük szerencsétlen számokn...

Nevezzük szerencsétlen számoknak azokat a természetes számokat, amelyekben a számjegyek összege 13, szerencsés számoknak azokat, amelyekben a számjegyek összege 21! Mennyi az összege a legkisebb szerencsétlen és a legkisebb szerencsés számnak?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:

49+399 = 448

Kitalálni, hogy miért ezek a legkisebbek, szerintem elég egyszerű. A lényeg, hogy egy számjegy max 9 lehet. 13 összeg úgy lehet a legkisebb, ha kétjegyű a szám, a tízesek helyén a legkisebb számjegy a 4-es lehet, így adódik a 49. A 399 hasonló gondolatmenettel jön ki.

2011. ápr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

már ne haragudj, de melyik része nem megy:

- melyik a legkisebb szám, aminek a számjegyeinek az összege 13?

- melyik a legkisebb szám, aminek a számjegyeinek az összege 21?

- ezeket összeadni?


Ez egy olyan feladat, amihez nem kell még csak különösebben jónak lenni sem matekból, csak le kell ülni, és dolgozni vele, ha nehezen megy, akkor lehet, hogy többet, de ez egy olyan szint, amit magadtól kéne tudni megcsinálni.

2011. ápr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, a 49 nekem is meg volt. Igazad van tovább kellett volna agyalnom, de a sok feladat mellett már besokalltam. Köszi még egyszer!
2011. ápr. 20. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!