Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valóban éltek régen óriások,...

Valóban éltek régen óriások, óriási emberek a Földön?

Figyelt kérdés
2009. febr. 23. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Én úgy tudom, hogy az emberek régebben sokkal kisebbek voltak, mint most. Vagyis az emberek (=Homo Sapiens Sapiens) mérete folyamatosan növekszik.

Valahogy olvastam, hogy egy középkori délceg lovag 160-165 centi környékén volt :)

2009. febr. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Igen, valaha éltek. Nagyapám szerint.

A bibliai időkben.

Valamikor a fű is 4m volt, ezért elhiszem.

Nem hittem , de láttam a szomszéd utcában egy pitypangot, ami 80cm-re nőtt, minden különösebb ok nélkül, ha ez lehet,

ugyanabban a környezetben, ugyanabban az időben, akkor az is.

2009. febr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nem alaptalanok ezek a mondák. Egy pár éve láttam valami újságban, hogy találtak egy csontvázat, olyan nagy, mintha óriásé lenne. Igen, drága Árpád apánk, a nagy vitéz 158 cm volt(csak az első válaszért írom). Lehet, hogy nem olyan óriási óriások voltak, de akkoriban egy átlagember 150-160cm volt, és gondolom tőlük jóval nagyobbak. Mondjuk egy 210-220cm-s ember most is óriási a többihez képest, nem hogy akkoriban.
2009. febr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan az a véleményem mint a harmadik válaszolónak.Szerintem sincs valóság alapja.ÉS énis ugy tudom hogy régebben "kisemberek"éltek.
2009. febr. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Én találtam a Youtube.hu-n egy régészeti felfedezést ahol akkora volt a csontváz feje mint maga 1 ember magassága.Ha érdekel nézd meg azt hiszem a furcsaságok közt vagy a megmagyarázhatatlanságok között volt de már nem emlékszem pontosan.Ki tudja mi volt én már mindent eltudok képzelni.
2009. febr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Erre gondoltatok?

[link]

Ha ez igaz, akkor nagyon durva.

2009. febr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Ennek fizikai korlátai vannak.

Az ember 3 m fölött már nem működne.

Ugyanígy, egy gazella, ha elkezdenénk nagyítani, és közben még a tulajdonságait meg is akarná őrizni (pl., hogy mozogni tud) - egyre inkább hasonlítana egy elefántra.

A mesékben nem kell hinni. Ahhoz már kicsit idősek vagytok.

2009. febr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Kedves12.33-as!igen erre a képre gondoltam.
2009. febr. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
Ott áll egy a hátad mögött...
2009. febr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az kamu, hogy az emberek sokkal kisebbek lettek volna. Egy sima urban legend. Talán a több százeer évvel ezelőtti őseink igen, de párezer évvel ezelőtt nem voltak az emebrek kisebbek igazán.


Régészként mondom, hogy a honfoglalás-kori leletek alapján a magyarok ősei átlag 2-3 centivel voltak csak alacsonyabbak nálunk. És akkor még nem voltak hatással ránk a nyugati gének (germán, stb.).

Árpád sírját meg még nem találták meg, szóval kár az ő magasságát példának hozni.

A korabeli leírások alapján pedig a magyarok szép szál legények voltak.

2009. febr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!