Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van nőnap? És férfinap...

Miért van nőnap? És férfinap miért nincsen?

Figyelt kérdés
ezen gondolkodok de nem tudok rá jönni..
2011. márc. 21. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:

De van férfi nap, április 1.-jén:):DxD...jó csak viccelek.


Amúgy ezen én is a minap gondolkodtam. Tök furcsa nekem is, pedig lány vagyok.:S

Vagy lehet,hogy van férfiak napja is, csak nem tudunk róla(?)...:D

2011. márc. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

hát ez egy tisztelet a nők iránt.ha megnézed más kultúrákban is a nőket nagyon erős szimbólumként jelölik mint termékenység vagy életadád sokasodás.míg nálunk ez egy 1 nap tiszteletadás h nőket ünneplünk.

de vannak olyan hagyományok ahol pl ha valakinek születésnapja van akkor nem saját magunkat ünnepeljük hanem anyánkat akik életet adtak nekünk.és olyankor az anyák kapják az ajándékokat.

2011. márc. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

na ezt énsem tudom...de azt tudom,hogy van apák napja is(csak nemtom mikor :-) )

de mindegy.ennyire kell egy ilyen nap?

2011. márc. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de az anyák napja es apáknapja érthető de nőnap??? férfinap miert nincs?? érthetetlen
2011. márc. 21. 16:25
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

"A nemzetközi nőnap létrehozói szerint az egyszerű, de mégis történelmet alakító nők napja, ami szerintük azt a küzdelmet eleveníti fel, melyet a nők évszázadokon át vívtak azért, hogy a társadalomban egyenlő jogokkal és lehetőségekkel élhessenek. 1857. március 8-án emberibb munkafeltételeket és magasabb fizetést követelő textilipari nődolgozók tüntettek New York utcáin."

Tehát a tűntetés miatt. De amúgy én is hülyeségnek tartom (lány létemre).

2011. márc. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:29

így van, bár én helyesnek tartom, csak nem jól ünnepeljük, nem az összes nőre kéne érteni, hanem azokra a nőkre kéne emlékezni (szerintem)

2011. márc. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16:29 vagyok. Igen, akkor én is azt mondanám, hogy oké, mert végülis megérdemlik. De hülyeség, hogy ezért az összes nőt ünneplik. Tehát osztom a véleményed, utolsó.
2011. márc. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Természetesen van férfinap, csak azt igazából mindenki leszarja. Pedig a férfiak sem mellékesek nem csak a család, hanem a közösség szempontjából. Hát így jártunk. De azért elvárják a kedves hölgyek, hogy őket felköszöntsük, ők pedig azt sem tudják, hogy mikor van a mi napunk. Vicc...
2012. márc. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
vagy mindkettőt tartjuk, vagy egyiket se...!!
2020. márc. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!