Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Végülis most beszédhibás vagyok?

Végülis most beszédhibás vagyok?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt írják, hogy a "nehéz hangokat" (b, d, g, p, t, k) nem tudják a dadogók kimondani. Nekem is ilyen problémám volt régen, de sikerült eltüntetni a problémát egy logopédus segítségével. Viszont pár éve vettem észre, hogy a magánhangzós kezdetű szavakat nem tudom kimondani, ha mondjuk sok ilyen kezdetű szó van egymás után (pl. Amikor azt az alamizsnát.... ez csak példa értékű, nincs értelme a mondatnak:D). Szóval ha ilyen mondattal találom magam szembe, nagyon sokszor ki tudom olvasni, de ha mondjuk kicsit is izgulok vagy bármi más, már megakadok..Mondjuk még szerencse hogy megint csak kb. 1 mp-ig tartana a dadogásom, de akkor is...:S A beszédhez irányuló feszélyem még mindig megvan, úgy érzem mindig hogy nem szeretek beszélni, mert nekem nehéz egy szép kerek mondatot kimondani. Mégis mikor kimondom, a környezet nem vesz észre semmit, mert sikerül kimondanom, de nekem belül nagyon nagy a nyomás és kellemetlen érzés..:S Szóval csak az a kérdésem, hogy ha ezekkel a mássalhangzókkal van a probléma, akkor mi is áll fent? Mert a "nehéz hangokat" ki tudom ejteni, de már régóta ezekkel van problémám, amit el tudok rejteni, csak bennem van szar érzés.:) Köszi előre is a segítséget! 14/F
2011. ápr. 5. 20:39
 1/1 anonim ***** válasza:
nem vagyok szakértő. de szerintem gyakorold sokat a 'beszédet' direkt mondj olyanokat amit nehezebb kimondanod
2011. ápr. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!