Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akik a tv-ben bemutatják...

Akik a tv-ben bemutatják nyomorúságos életüket, nem pont azért teszik, hogy egy csomó ember segítsen nekik?

Figyelt kérdés

Láttam már sok riportot, hogy ilyen meg olyan családok, milyen nehezen élnek, vagy beteg a családban valaki, meg ilyenek.

Csak én gondolom, vagy tényleg csak azért csinálják ezt a felhajtást maguk körül, hogy így jussanak adományokhoz?

Nem vagyok rossz indulatú, de már kezd idegesíteni....

Annyi sok ember él nagyon nehéz helyzetbe, annyi sok embernek lenne szüksége segítségre...

Aztán mutatnak egy-egy családot, aztán mindjárt jönnek a tehetősebb emberek, mindenféle ételt, háztartási cikkeket, ruhát, stb. visznek, meg felújítják a házukat, meg még sorolhatnám. Aztán mutatják a tv-ben, hogy ez és ez mennyit segített...

Szóval már túlzásba is viszik, még a szomszédoknak is jut belőle.

Nekem már úgy tűnik, pont erre megy ki a játék, hogy kapjanak.

Én is bemutathatnám magam, de az igazság az, még a saját anyámnak sem mondom el, milyen anyagi gondjaink vannak. Próbáljuk túlélni. Mert sajnos nem mindenkinek adatik meg, hogy tele legyen pénzzel. Csak ha ilyet látok, bosszant.

A gazdagok segítenek, ez nagyszerű, örülök neki. De lehet, közben ott van valaki a családjukba, vagy a szomszédba, akinek szintén segíteni kellene, és észre sem veszik. Mert nem mindenki olyan bátor, hogy tv-be reklámozza magát!

Nektek mi a véleményetek?


2011. ápr. 13. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is nehéz helyzetben élek a gyermekeimmel, de tudom, hogy vannak nálam sokkal rosszabb helyzetű családok. Ha a környezetemben olyat látnék akinek súlyos beteg a gyermeke, vagy gyermekekkel nyomorog, én is megpróbálnék segíteni rajtuk. De mivel az én helyzetem is rossz, lehet csak azzal tudnék segíteni, hogy felhívnám az emberek figyelmét rájuk. Ők sztem nem maguktól akarnak tv-ben szerepelni, hanem valaki rájuk hívta a figyelmet.
2011. ápr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezért nem nézek tv-t.

Szerintem is gusztustalan ez a jelenség.

(És most tök mindegy, hogy ők maguk jelentkeztek "szereplésre", vagy pedig a szomszéd futtatja. Vagy valamelyik aktuális tévés szereplő úgy akar népszerűbb lenni, hogy felkarol egy nyomorfamilyt.)

Belefáradtam, hogy némán küszködök a saját életemmel, és néha ha leülök a tévé elé, a híradótól kezdve a beszélgetős vagy show műsorokon át, mindig valami aktuális nyomorúságos családot kell sajnálni.

És ha jól belegondolok nekem sem jobb a helyzetem, mégsem nyafogok.


És sajnos nagyon jó marketingjük van, úgyhogy úgy tűnik megéri nekik. Régebben még én is megértően néztem, de egyre irritálóbbak.


A legtöbb ember meg segítőkész és ha tud, adományoz. Azonban az is megfigyelhető, hogy nem éppen a leggazdagabb emberek adományoznak, hanem olyanok, akiknek annyira nincs "felesleges" pénzük, hanem csak némi megtakarításuk és fene jó szívük. Azt hiszik segítenek, közbe csak ki vannak használva.


Egyáltalán nem tudom sajnálni azokat, akik sírnak, hogy jaj kikapcsolták a villanyt, a gázt, jajj, és nem segít az állam. És a háttérben teljesen úri körülmények, luxuscikkek... Hát tanuljanak meg beosztani!


Legszörnyűbb, amikor fiatal párok minden anyagi megteremtése nélkül rakásra csinálják a gyerekeket, és aztán bőgnek, hogy hát nincs mit enniük... Az ilyenektől egy életre el kéne venni a gyerekeket, őket pedig sterilizálni, aztán majd ebből tanulnak a társaik, és talán változik a felfogás. Sajnálatosak ezen emberek gyerekei, de én egy vasat nem adnék nekik.


Aztán a lakáshitelesek. Tudták előre, hogy törleszteni kell és az árfolyamok változnak. Hát mit sírnak azok is? A bank biztosan kért tőlük fedezetet, tehát van megoldás. Más is él albérletben, vagy vállalja amit vállalt.



Vannak esetek, amikor tényleg megérdemlik a figyelmet/segítséget, de manapság már ez a ritkább. Például akiknek a vörösiszap vitte el mindenüket. Őket sajnálom. Igaz, hogy a MAL Zrt-nek kellene őket maradéktalanul kárpótolnia, de mivel nincs így, ők megérdemlik bárki mástól az adományokat.

Vagy azok a gyerekek, akiknek baleset/betegség miatt maradnak minden szülő és rokon nélkül, ők is kivételek.

Vagy bármilyen természeti katasztrófa, árvíz, szélvihar, stb károsultjai... Még ha addig nem is éltek nyomorban, sokkal inkább megérdemlik az együttérzést, mint akik mindig is a segélyből terveztek.

És amikor valami vadbarom bombagyűjtő vagy ágyban cigarettázó szomszéd miatt dől más emberek lakása, ők is segítséget érdemelnek.


Viszont ezek a szerepelgető pofátlanok...

2011. ápr. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!