Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtomon kívül kötött eltartás...

Dalmadi Rozália kérdése:

Tudtomon kívül kötött eltartási szerződést a hugom az ő jövedelme 27 000ft. Az Apukámé 90 000ft, az Anyukámé 60 000ft vagyis a szüleim összesen 150 000 ft felett rendelkeztek. Érdemes megtámadni az eltartási szerződést?

Figyelt kérdés
A húgom rákos beteg sokat van kemoterápián gyenge és szédül ezért is kap rokkantgyugdíjat. Felajánlottam hogy a temetés költségeit felezzük meg de azt mondta már ki van fizetve.Az apukám összegyüjtötte a saját temetése költségeit, amit a hugom sajátjaként fel is használt.Most érdemes megtámadni az eltartási szerződést ?
2011. ápr. 19. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen eltartási szerződést kötött a hugod és kivel?

Ha neki csak 27.000.- Ft a jövedelme, erre milyen eltartási szerződést tudott kötni. A szüleid pedig arra költik a jövedelmüket,amire akarják.

2011. ápr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A hugom az Édesapámmal és az édesanyámmal kötött eltartási szerződést.
2011. ápr. 19. 20:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Még mindig nem értem! Az eltartási szerződés azt jelenti,hogy valaki vállalja az illető eltartását élete végéig cserébe a vagyonáért!

Az általad említett szerződésben ki az eltartó és ki az eltartott! Az eltartottnak milyen vagyona van?

Azt sem értem,hogy kinek a temetési költségeit akartad fedezni?

2011. ápr. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A hugom együtt élt egy gazdag férfival aki eltartotta Őt. De amikor rákos beteg lett akkor kidobta, ahugom lakás és pénz nélül Apukámékhoz költözött mert nem akart a híd alá menni, időközben megitéltek neki 27 000 ft rokkantnyugdíjat,amiből " eltartotta " a jó nyugdíjjal rendelkező szüleimet /szüleim 150 000nyugdíjjal rendelkeztek/. És mivel én dolgoztam fizikai munkás vagyok 3 kiskorú gyermeket nevelek /ugyis befogadták azt gondolta az övé minden ,rábeszélte a szüleimet a tartásra holott Őt kellet tartani mert a gyógyszerét sem tudta kifizetni, azért mert a szüleim nyugdíját kezelte még nem birtokolta azt.
2011. ápr. 20. 00:32
 5/5 A kérdező kommentje:
Apukám vasárnap halt meg 17 -én. és a hugom ma nyomta a kezembe ezt a szerződést . Bár gyanús volt valami mert töbször is elzavart a 2 -éves ikerkisfiaimmal együtt vagy olyan megszégyenítő helyzetbe hozott , hogy elmenekültem otthonról , és az anyu csak nézett és sít de nem mert szólni.
2011. ápr. 20. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!