Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalatokkal...

Milyen tapasztalatokkal rendelkeztek Angliáról?

Figyelt kérdés
Ebben a félévben befejezem az egyetemet. Komolyan gondolkozom rajta, hogy utána kiköltözzek Angliába egy időre. Dolgozni, és elsősorban tapasztalatot szerezni, nyelvet tanulni. Aki átélt ilyet milyen tapasztalatokkal rendelkezik? Hogyan érdemes belevágni, bármilyen ötlet, tanács érdekel! Köszönöm szépen!
2011. okt. 17. 13:39
1 2
 1/15 anonim válasza:
"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, még rosszabb idő, kibszott Mary Poppins"
2011. okt. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Ha kimesz es elsz valameddig akkor mar megismersz valami mast es ha hazamesz mar nem tudod abban folytatni az eletedet. Jol magkavarja az embert mert kinyilik a szeme es aztan sehol sem lesz igazan jo.
2011. okt. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Niburta válasza:
Ha biztos nyelvtudással rendelkezel(középfok minimum!) akkor jó ötlet. Nem tudom milyen szakon végzel.Amennyiben itt is keresett a szakmád, fordulj az Oktatási Hivatalhoz, ott az Ekvivalencia Bizottság kiállít egy dokumentumot arról (sajnos csak magyarul és azt hiszem 20 000 forint az ára), hogy mit tanultál és ez az Unióban milyen végzettségnek felel meg. Az OFI-nál fordíttasd angolra a doksit (nem lesz olcsó de sokkal jobban jössz ki, mintha itt tennéd, mert itt sokkal drágább és még hitelesíttetned is kell ). Legalább 5-600 ezer forintot hozz magaddal(albérletre, amíg nem találsz munkát legyen pénzed). Itt intézd el a National Insurance numbert (enélkül nem dolgozhatsz). Ha olyan munkát szeretnél, ahol vezetsz is, akkor a jogsidat is cseréltesd angolra(50 font és kb. másfél hét). Semmiképp ne dolgozz munkaszerződés nélkül!
2011. okt. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Niburta válasza:
100%

Ja és a sztereotípiák:

1. állandóan esik: kamu, mióta itt vagyok (kb. egy éve) nem panaszkodom.A nyár kellemes meleg(nincs őrült kánikula), nem, nem esik állandóan.

2. Kaja: itt is van magyar bolt és megkapom azt, amit otthon is. Ha nem eszel étteremben és eredeti angol kaját, hanem indiait, kínait, stb., akkor egyáltalán nem rossz. Én mondjuk főzök magamnak.

3. Az angolok alapvetően kedvesek (de nem egy agytröszt népség és itt is van rasszizmus).

4. Amit eddig el akartam intézni, az flottul ment és nagyon gyorsan, egyszerűen.

5. A honvágy viszont sohasem csillapul... :( És a fájdalom, hogy otthon miért nem élhetünk ilyen körülmények között. :(

2011. okt. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"Ha kimesz es elsz valameddig akkor mar megismersz valami mast es ha hazamesz mar nem tudod abban folytatni az eletedet. Jol magkavarja az embert mert kinyilik a szeme es aztan sehol sem lesz igazan jo."


Jaj, de nagyon igaz!


Ugyanígy vagyok!


Hiába jöttem haza, nem találom a helyem, nem jó semmi, nem jó lenni sehol, olyan, mintha én nem is én lennék.

Minden idegenné vált, a korábbi életem is, mintha nem is én lettem volna.

Egyszerűen nem találom az elejtett fonal végét, és a régi önmagamat sem.


Nem tudom, hogy fog-e ez változni, úgy érzem, nem tudok már vissza illeszkedni, és nem tudom, mit tegyek.


Lehet, hogy nincs már helyem itthon, és vissza kellene mennem.


Folyton ezen jár az agyam, de nem tudom kitalálni a megoldást.


Valóban számíts erre Kérdező.

Ha elmész, utána már semmi nem lesz olyan, mint volt.

2011. okt. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat hasznosak voltak! Elhiszem hogy így van egyébként, egy ismerősöm most ment vissza másodjára, pár hónap után...

Utolsó: Kicsit "Lost"-os feelingem támadt! Aki nézte a sorozatot érti! :)

2011. okt. 17. 14:39
 7/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Miért????

Én nem néztem a sorozatot!

Azt sem tudom, miről szól.

Írd már le kérlek!

Te kérdeztél, de én vagyok nagyobb "sötétségben"!

Köszi!

2011. okt. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Szia, utolsó!


Semmi rossz szándék vagy bármi hasonló nem volt ebben a hasonlatban, csupán az egyik kedvenc sorozatom volt, és arra emlékeztetett. :)

Nem akarlak untatni vele, de röviden a hasonlat lényege, hogy a sorozatban repülőgép balesetet szenvedtek és egy szigeten rekedtek az óceán közepén. Itt éltek, végül sok sok idő múlva sikerült megmenekültek és sikerült hazajutniuk, de a szigeten töltött idő annyira megváltoztatta a főhősünket, hogy nem érezte otthon magát, úgy érezte idegen otthon, vissza akart és vissza is tért később a szigetre.

2011. okt. 17. 15:30
 9/15 anonim válasza:

"Ha kimesz es elsz valameddig akkor mar megismersz valami mast es ha hazamesz mar nem tudod abban folytatni az eletedet. Jol magkavarja az embert mert kinyilik a szeme es aztan sehol sem lesz igazan jo."


Ezen irtam es meg annyit tennek hozza, hogy tobbeket ismerek akik hol hazamennek, hol vissza:(

En is hazamentem vegleg aztan vissza...

Szoval kerdezo erre szamits!!!

2011. okt. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Simán el hiszem hogy ez így van, csak turistaként jártam ott, de az is bőven elég volt, hogy ráérezzek arra, hogy egy egészen más világba csöppentem ha csak rövid időre is...
2011. okt. 17. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!