Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Neten vásároltam csomagot...

Neten vásároltam csomagot visszaküldeném de nem akarják visszaadni szállítás díját,17/1999. (II.5. ) Korm. Rendelet alapján nem háríthat rám költséget lásd alant vagy magát rendeletet, akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés

A Vásárló viseli az elállási jog gyakorlása miatt a termék visszaszolgáltatásával kapcsolatban felmerült költségeket. A Vásárlót ezen felül egyéb költség nem terheli, tehát a termékért kifizetett vételáron kívül visszakapja a vásárlóhoz történt kiszállítás költségét is.

Ezt találtam másik webáruház üzletszabályzatába.


2011. ápr. 27. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ott van leírva hogy a visszaküldés téged terhel!
2011. ápr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, hogy amit rendeltél 1000.- forint értékű volt, a postaköltség hozzád 500.- Te fogod magad és 500.- forintért visszaküldöd az árut, mert nem felel neked meg. Az eladó visszafizet neked 1500.- forintot: a termék vételárát és a postaköltséget. Magyarán ha nem kell a cucc, 500.- forintotba került.
2011. ápr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

mEgrendletem.. visszaküldtem..

minek küldted vissza ?: D


leglább írd le mért küldted vissza xD hülyén hangzik xD

2011. ápr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ajj. Látom Itt továbbra is értelmezési nehézségek vannak.

Törvény arról rendelkezik nekem csak visszaküldés díját kell fizetnem. Mégis rengeteg esetben jártam úgy szállítási díjat nem adták vissza sőt üzletszabályzatuk tartalmazta azt nem adják vissza csak termék árát a szállítási díjat nem. Tehát az 1000 forintos terméket 500 kihozták én 500 visszaküldtem és csak 1000 forintot adtak vissza 500 forintot meg benyelték. Arra lettem volna kíváncsi valaki értelmestől most ez jogszerű vagy az 500 Ft visszajárt amiért ő küldte nekem. Mert törvény nem fogalmaz egyértelműen.

2011. ápr. 28. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!