Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem szeretném évközben...

Ha nem szeretném évközben kérni a családi adókedvezményt, akkor nem kell visszaküldenem a nyomtatványt és kész?

Figyelt kérdés
Az Apehnál azt mondták hogy ne küldjem vissza, de a tb-től ma jöt a levél hogy a nyomtatványt küldjem vissza két példányban. Most mit csináljak. Telefonon nem lehet őket elérni...
2011. jan. 31. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem küldtem vissza.
2011. jan. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Ne küldd vissza. de ennek semmi értelme. pénzt helyetted az állam használja egy évig, aztán kapod meg te.

Ha netán gyerektarást fizetsz és ebből nem akarsz, akkor szólok, hogy ebből is fizetned kell, vagy az asszony megy a biróságra, ha 2-ig el tud számolni... És a céged kiadja neki az adataidat, a bruttó, nettó béredet, mindent...

2011. jan. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell visszaküldened. Csak felhívják a figyelmedet, hogy ha kéred, akkor küldd vissza. Nem feltételezik senkiről, hogy nem óhajtja év közben igénybe venni, ezért sürgetik. Nincs vele semmi dolgod, hidd el...
2011. febr. 1. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem azért nem szeretném igénybe venni mert gyerektartást fizetek vagy ilyesmi... hanem azt mondták, hogy mivel én GYED-es kapod, a férjemnek meg ugyis ugyanannyi a fizetése amit kézhez kap, papiron mindegy hogy megkapja e az adókedvezményt, ugyis ugyanazt az összeget kapja minden hónapban mint addig. Nekem pedig azt mondták hogy én ne vegyem igénybe évközben, mert nem tudom kihasználni az alkalmazotti kedvezménnyel együtt..... inkább jövő évi adóbevalláskor kérjem egyösszegben.....
2011. febr. 1. 11:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Ekkora ökörséget... Nem is értem. Mi a jó abban, hogy évközben befizeted az adót, majd 1 év múlva visszakapod??? Miért nem jobb be se fizetni???
2011. febr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem ezt.

Ha év közben nincs módod igénybe venni a családi kedvezményt, mert az adójóváírás bőven elég hozzá, hogy ne kelljen adóelőleget fizetned, akkor év végén sem fogod tudni, hiszen nem lesz befizetett adóelőleged, amiből vissza tudnád igényelni egy összegben a családi kedvezményre jutó adókedvezményt.

A másik: Azt sem értem, hogy a férjnek mindegy, hogy kér-e családi kedvezményt, vagy sem, mert igy is, úgy is ugyanannyit kap kézhez. Hát ez érdekes. Nem nagyon értem, hogyan, csak sejtem.

Nem tudom, hogy mennyi a GYED-ded bruttóban, de ha a maximálisan adhatót kapod, akkor még az adójóváírás levonása után is marad adód, amiből a családi kedvezmény egy részét havonta is meg tudod igényelni. Én sem várnék vele év végéig.... egy lufit az adóhivatalnak, hogy addig használja az én pénzem.

2011. febr. 2. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!