Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Európán kívül melyik ország...

Európán kívül melyik ország ad könnyen és bürokrácia mentesen állampolgárságot?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 08:05
 1/3 anonim ***** válasza:

St. Kitts and Nevis

Domminikai Közösség

Suriname

Guyana

csak néhány, általában ott karib térség országaiban keresgélj

de lóvé azért kell hozzá, ingyééé nem adják


De miért kell neked (másik) állampolgárság?

2011. máj. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért, mert közel 28 évig dolgoztam az első munkahelyemen és hónapok óta nem találok semmilyen melót. Közben a kormány azt szajkózza, hogy azaz ember itt, aki dolgozik. De sem a tudásom sem a tapasztalatom nem kell ennek az országnak, ergo nekem sem kell ez az ország, viszont az állampolgárságról csak úgy tudok lemondani ha valaki befogad.Utálom ezt az országot, dolgoztam, tanultam (két diploma, házat építettem és mégsem kellek sehova.
2011. máj. 2. 17:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt ennek miköze az állampolgársághoz?

Nem tetszik itt? Semmi gond. "El lehet menni, itt lehet minket hagyni!" Ehhez semmi köze az állampolgárságnak. Kanadától Új-zélandig rengeteg olyan hely van ahova legálisan kivándorolhatsz. És ha jó szakember vagy akkor kereslet is lesz a munkádra.

Olyan ország nem nagyon van amelyik boldog-boldogtalannak ad állampolgárságot. Ezek a karibi országok is csak bizonyos mennyiségű dollár befektetése esetén jutalmaznak meg vele. (És ezt a mennyiséget százezrekben mérik.)

Ha neked itt olyan rossz akkor menjél szépen el. Ennek semmi köze az állampolgársághoz. Elmész, dolgozgatsz a szép új hazádban, majd ha pedig megkaptad az állampolgárságot akkor szépen lemondasz a magyarról.

Lemondáshoz egyébként nem kell külföldi állampolgárság, mert akkor is le lehet mondani, ha a kérelmező "a külföldi állampolgársága megszerzését valószínűsíti". Javaslom Új-zélandot mint kivándorlási uticélt. Ott igen gyorsan megadják az állandó tartozkodási és letelepedési engedélyt és az alapján már lemondhatsz gyűlölt magyar állampolgárságodról.

2011. máj. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!