Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történik akkor ha megiszok...

Mi történik akkor ha megiszok 2deci benzint?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy ez halált okoz, de egyik ismerősöm megivott kb. 1decit és nem lett semmi baja. Most ez a 2decis dolog télleg igaz? :|
2011. ápr. 30. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:

"(A benzint) motorhajtóanyagként keverték régebben a sűríthetőség növelése céljából ólom-tetraetillel Pb(C2H5)4. Ez rendkívül mérgező folyadék."


Nem maga a benzin az igazán mérgező (bár biztos, hogy az is mérgező), hanem a régebbi (ólmozott) benzinhez kevert adalék. A mostani, ólommentes benzinek sokkal kevésbé mérgezőek. De azért NEM JAVASOLT meginni, mert valószínűleg azért éppen eléggé ártalmas...


Ja, és vigyázz, nehogy lenyelj még egy doboz gyufát is! :-D


Pedro

2011. ápr. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bocs, kifelejtettem az idézet forrását:

[link]


Pedro

2011. ápr. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mostani benzintől csak mérgezést kapok? Abba bele lehet halni? Igazából egy mentős csávó mondta ezt, hogy ettől meg lehet halni és még segíteni se tudnak rajta.
2011. ápr. 30. 18:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát látod ezt már nem tudom. De ha egy mentős mondta, lehet benne valami. Különben miért mondta volna?


Pedro

2011. ápr. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt nem mondta meg, hogy pontosan melyik benzinről van szó :/ De 2deci az nagyon kevés :| és nem is az, hogy a gyomorba tesz kárt, hanem a tüdőben. És az fulladáshoz vezethet. Tehát lehet, hogy van benne valami igazság.
2011. ápr. 30. 19:01
 6/6 anonim ***** válasza:
garantált a rák annak aki megissza.
2011. máj. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!