Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pattanásos a karom. Szerintem...

Pattanásos a karom. Szerintem nap allergia. Ti mit ajánlotok, hogy múljon el?

Figyelt kérdés
2011. máj. 3. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Érdekes, keveseknek van a karjukkal problémájuk. Még nem hallottam nap allergiáról, de én azt mondom, a napfény mindenképp jót tesz a bőrnek, a pattanásoknak is. Bár ha az orvosok azt mondják attól van, s te is tapasztaltad, akkor kerüld. Egyébként meg minden kencefice, amit pattanásra találta ki, biztos jó rá. Bár a pattanások (mint sok egyéb) is a táplálkozásban keresendők. A pattanás nem természetes dolog, nem az "emberi tökéletesség" része, ezért logikus, hogy valami nincs jól. Nem is csoda a mai világban, minden étel tartósítva van, gyakorlatilag "mocskot" eszünk... No ebbe nem akarok belemenni, azt ajánlom, igyál sok - sok vizet (annyit igyál, hogy a vizeleted ne sárga, hanem átlátszó legyen. Ha már átlátszó, akkor az a vízmennyiség elég). Azonkívül egyél több zöldséget gyümölcsöt. Nem mondom, hogy kerüld az "egészségtelen" ételeket (bár ez lenne a helyes), mert manapság nem lehet senkit rábeszélni ilyesmire. Hogy mik az egészségtelen ételek, arról utána nézhetsz a neten, bár már ott is azt mondják sajnos, reggelire egyél joghurtot... szörnyű...

A lényeg hogy a helyes táplálkozás megváltoztatja a bőr állapotát, illetve még sok mindent javít. Ezenkívül elmehetsz bőrgyógyászhoz, biztos segít, vagy orvoshoz, ha tényleg allergiáról van szó. Bár ha allergiáról van szó, akkor azt nem pattanásnak, hanem kiütésnek nevezzük. Akkor orvoshoz kell fordulni (bár a mai modern orvosok is annyi hülyeséget mondanak, hogy behalok...)

:))

2011. máj. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem az arcomon pattogzok ki ha jön a tavasz és a napsütés.Nem normális pattanások, hanem ilyen idegesítően aprók, de sok.most fogok elmenni majd bőrgyógyászhoz.
2011. máj. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!