Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tegnap feljelentést tettem,...

Tegnap feljelentést tettem, előre meg is írtam, majd a rendőrnő hosszas huza-vona után vette csak át, és közölte, hogy nem biztos, hogy megindítják a nyomozást. Ilyet tehetnek?

Figyelt kérdés
Azt mondta, hogy amit én kérek, az magánnyomozás. Szerintem el volt tévedve, nem kicsit, mert magánnyomozónak szerintem - mivel nem állami hatóság - nem adnak ki bankszámla-infót. Különben is, mi az, hogy nagyösszegű sikkasztás gyanújával menjek magánnyomozóhoz?! Ha lenne pénzem magánnyomozóra, eleve ilyen helyzetbe sem kerültem volna vagy most ügyvédet fogadnék! Ráadásul ha lesz belőle ügy, akkor majd behívnak kihallgatni - könyörgöm, én vagyok a sértett, akinek a kárára elkövettek vmt! 2 sz*ros levelet kellene írniuk, bekérni a kért infókat, slussz. Ennyiből kiderülne, hogy maradt-e még nyom, amin el lehet indulni, a bűntett nyomai, amik a feljelentésemet támasztják alá, vagy már eltűntettek mindent. Ilyenkor hová és kihez fordulhatok? Azért nyilván rendőrrel nem akarok újat húzni, de bepalizni és lerázni se akarom hagyni magamat! Nem vagyok milliomos, aki magánnyomozót fogad!
2011. máj. 4. 10:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Most sikkasztás, vagy téged húztak le?

Mert a kettő nem ugyanaz.

2011. máj. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Csak akkor indítanak nyomozást, ha a gyanú megalapozottnak látszik. A feljelentőnek már kiinduláskor is kell adnia valami dokumentumot, bizonyítékot, ami bűncselekmény gyanúját veti fel.

Ha nem így lenne, mindenki szirre-szarra jelentené fel a haragosait, csak azért, hogy a rendőrség baszogassa őket. Te sem örülnél neki, ha valaki légből kapottan azt állítaná, hogy megölted a szomszédot, mert tegnap csúnyán néztél rá, ma meg már nem nyit ajtót - lehet, hogy csak elutazott.

Ha komolyan gondolod, hogy sikkasztás történt, de nincs semmi a kezedben, ami a gyanúdat igazolná (valami kell, hogy legyen, különben honnan veszed az ötletet, csak nem megálmodtad?), akkor egyet tehetsz: fogadj magánnyomozót, hogy szerezzen. Vagy felejtsd el az egészet. Gondolom,

erre célzott a rendőrnő.

A feljelentőt is behívják tanúskodni, hiszen nyilvánvalóan tud valamit az ügyről, vannak bizonyos információi, ami alapján a nyomozást megkezdték. Teljesen jogos, ha kihallgatják, úgy kapnak teljes képet a rendőrök, ha ezeket az információkat is begyűjtik. És mivel ezek a nyomozás alapjai, természetes, hogy ezzel kezdik.

2011. máj. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A feljelentést ismeretlen tettes ellen nem eresztettem bazi hosszú lére, a lényege az, hogy anyám végstádiumos rákos volt, halála előtt 1,5 hónappal, kórházi tartózkodása és kezelése alatt eladatták vele a lakását, ő azt se tudta megmondani, milyen szerződést írt alá, meggyőződése volt, hogy eltartásit, példánya nem volt a szerződésből állítása szerint. Időközben elhunyt, és elérkeztünk odáig, hogy ha eladta a lakását, akkor hol a pénz? 1 hétig volt csak otthon, de járni sem tudott, ergo számlát nem nyithatott. A nyugdíját folyószámlár utalták, ahonnan visszapattant - minek alapján, milyen folyószámlára utalták? Szerintem egyértelmű az összefüggés. Ez konkrétan lakásmaffiás eljárás, nem értem a rendőrnő kukacoskodását - bár ha jól hallottam, a pasija várta, hogy induljanak már haza... Fel sem vette a feljelentésemet, még jó, hogy előre megírtam. Másolatot se adott vissza iktatószámmal. Egy üvegfal másik oldalán ültem, úgy beszélgettünk... Csatolni azt tudtam, hogy a földhivataltól visszapattantam, hivatkozván arra, hogy semmi közöm a szerződéshez, ill. a tulajdoni lap. Pont azért tettem feljelentést, mert nekem nem adnak ki infókat, de nekik kötelesek bűnügyi nyomozás esetén. Tudom, hogy a szerződést nem olvashatom el, de abból, hogy a nyomozást lezárják, egyértelmű, hogy anyám kisemmizett, viszont ha továbbítják az ügyészhez vádemelésre, akkor igazam van, és sárosak.
2011. máj. 4. 11:03
 4/15 anonim ***** válasza:

Tulajdoni lapot kérhetsz, azt a földhivatal kiadja. Azon szerepel, hogy ki a vevő.

A vevőt megkeresheted levélben (akár egy ügyvéd is segíthet megírni), hogy a hagyaték rendezése miatti bizonytalanságok megszüntetése érdekében a szerződést legyen kedves bemutatni, és az ellenérték átutalásáról a bizonylatot vagy a készpénzes átvételi bizonylatot. Erre ő nem kötelezhető, de ha jószándékú, megteszi. Ha meg nem, alapot adhat a gyanúra.

De mi van, ha a jogszerűen eladott lakást kifizették, a pénzt pedig édesanyád eldugta valahova, vagy idadata valakinek, ti meg nem találjátok? Lehet, hogy lakásmaffiás ügy, de lehet, hogy nem, mi alapján vádaskodsz? Kell még valami bizonyítékodnak lenni.

2011. máj. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Folytatom: pl. ha a kórházi tartózkodás alatt adta el a lakást, a doktor nyilatkozata is kellhet, hogy édesanyád beszámítható állapotban volt-e. A szerződést mindenképpen meg kell szerezni, a dátum fontos. ( A földhivatalban meg kell lenni, de hogy kiadják-e, azt nem tudom.)

anyukád szavaira, hogy annak tudatában volt, hogy eltartási szerződést kötött, van-e tanú, pl. ápoló? Neve, elérhetősége? ezeket is bele lehet írni egy feljelentésbe.

2011. máj. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Tovább folytatom: ha a szerződés megvan, lehet, hogy a vevő, vagy az eljáró ügyvéd neve ismerős a rendprség előtt. Ha így van, komolyabban veszik az ügyet.
2011. máj. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

11:41

A tulajdoni lap másolatát beszereztem, és tudom, ki a tulaj. A házban lakó idős házaspár fia - de hogy ne az ő nevén legyen, nehogy gyerektartást kelljen fizetni, ha kiderül, hogy van pénze, így a nője nevére vették meg. A szerződést már kétem, hogy hadd olvassam el - azt válaszolták, kérjem az illetékes helyen... Nem tudom, mi volt a szerződésben, de még anyám életében kidobálták a bútorait, szétvágták őket fejszével, és nyílászárókat, de mindenekelőtt zárat cseréltek, így el sem tudtam hozni a holmiaimat. Pontosabban összefutottunk, mikor anyám meghalt az idősek otthonában, ahová ők bedugták, és ami maradt, abból válogathattam...

2011. máj. 4. 13:29
 8/15 A kérdező kommentje:
A kezelőorvos a vevők ismerőse... Felteszem, így juttatták be egy idősek otthonába - gyakorlatilag elfekvőbe - ahol 18-as várólista volt... Az ügyvéd nevét sikerült kiderítenem egy véletlen elszólásból. Így tudtam meg a nyugdíj folyószámlára utalását is.
2011. máj. 4. 13:31
 9/15 anonim ***** válasza:

hát csak mellékesen. ha ők be tudták dugni egy otthonba anélkül, hogy ez neked feltünt volna,sőt szerződést tudtak vele kötni,akkor nem valószínű, hogy tartottad a kapcsolatot anyukáddal rendesen.

ez nem módosítja amit tettek,csak szöget ütött a fejemben. Azért én naponta felhívom az enyémet

2011. máj. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Otthonba akart menni, mert már haldoklott, és 24órás felügyeletre volt szüksége, de kórházba nem akart menni, nekem meg nem volt 3millám, és kölcsönt sem tudtam felvenni. Én akkor otthon feküdtem bordatöréssel, így értelemszerűen akkor nem tudtam látogatni, mikor meg kórházban volt, 40 fokos lázzal, vírusos nyavalyával feküdtem otthon. Anyám szerette sajnáltatni magát, nyilván úgy adta elő, hogy felé sem nézek, ezek meg vérszemet kaptak. Aztán mikor megjelentem, betojtak. Ők sem erre számítottak.
2011. máj. 4. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!