Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy nyugdíjasnak meghal a...

Ha egy nyugdíjasnak meghal a szintén nyugdíjas házastársa, akkor az meddig kapja szegény után az özvegyi nyugdíjat, és mennyit kaphat? 64 000 forint volt a nyugdíja szegény feleségemnek.

Figyelt kérdés
2011. máj. 8. 07:33
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
1 évig 60 %, utána 30 %.
2011. máj. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Az első válasz nem jó. Egy évig csak az kapja a teljes nyugdíjat,aki nem rendelkezik saját nyugdíjjal.

A feleséged halála után azonnal 30 % özvegyi nyugdíjat kapsz. De ezt tudtommal,kérned kell.

2011. máj. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az első válasz tökéletes, sajnos tapasztalatból tudom. Az első évben a 60 % akkor is jár, ha még nem nyugdíjas a házastárs utánna csak amikor nyugdíjba megy 10 éven belül utána elveszett.
2011. máj. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a 60 % nem teljes nyugdíj.
2011. máj. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is nyugdíjas vagyok, már évek óta, de most már a rengeteg válasz közül nem tudom, hogy mi van.
2011. máj. 8. 08:26
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan rengeteg ez a válasz mert én írtam meg egy valaki más. Nyugodtan fogadd el tőlem, hogy az első évben 60%, utánna 30%. Sajnos tudom.
2011. máj. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Anyukám barátnőjének 2 éve halt meg a férje, akkor már mindketten (jó ideje)nyugdíjasok voltak.

Megkapta a férje utolsó havi nyugdíját (a postás már nem adta oda, hanem a nyugdíjfolyósítótól igényelték)

Az első évben a férje nyugdíjának a 60%át kapta (mint ideiglenes özvegyi nyugdíj)

A második évtől a 30 %-ot kapja (ez már "rendes" özvegyi nyugdíj)

Igényelni kellett a nyugdíjfolyósítónál a halotti bizonyítvánnyal és a házassági anyakönyvi kivonattal.

Azt viszont nem tudom, hogy az egy év után új igényt kellett-e benyújtania, hogy folyósítsák továbbra is az özvegyi nyugdíjat, vagy pedig automatikusan megkapta.

Az önkormányzatnál igényelt temetési segélyt, ahhoz az ő nevére szóló számláknak kellett lennie.

Részvétem a feleséged halála miatt.

2011. máj. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, és az utolsó válaszírónak a részvétet!
2011. máj. 12. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!