Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Postásnak mennyi borravalót...

Postásnak mennyi borravalót illik adni?

Figyelt kérdés

[link]

Csak szeretném betartani amit kérnek.


2011. máj. 11. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem fogják megkapni a borravalót, ha akarsz adni, akkor a postás fogja zsebrevágni, ugyanis az árban benne van a küldő részéről meghatározott plusz összeg, amihez a postásnak (sem senkinek) semmi köze. Viszont ő nagyon fog örülni, hogy milyen kedves fiatallal van dolga.
2011. máj. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a jó, ha a postás vágja zsebre :)
2011. máj. 11. 23:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor úgy adj neki borravalót, hogy max egy százas legyen. Nem emlékszem már mennyibe kerül a cd, de mikor kifizeted egy összegben add oda a plusz 100ft-al együtt, és mondd, hogy nem kérsz vissza köszi. Ne utána nyomd a kezébe, hogy tessék borravaló :D
2011. máj. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Oké
2011. máj. 12. 08:33
 5/7 anonim ***** válasza:

na akkor szép sorjában.

- utánvételi összeg = cd ára + postaköltség. 3000 kb.

- Azt írják, személyesen is megveheted, ami nekem nagyon szimpi, más kérdés, ha messze laksz...

- Én egy kanyi vas borravalót nem adnék a postásnak, mert a kézbesítő sem adott nekem, amikor postán dolgoztam, csak bunkóskodtak (kézbesítőleszámoló voltam, na jó, jobb napokon 60 kézbesítőtől össz. kaptam 50 forintot) napi többezer forintot vágnak zsebre adómentesen a fizetésük mellett, és némelyik nagyon patkány.

2011. máj. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tisztelt harmadik válaszoló,

a 3. pontodat nem értem... El tudnád magyarázni?

2011. máj. 16. 00:02
 7/7 anonim válasza:
Annyi borravalót kell adni a postásnak amennyit gondolsz ez általában 100 ft -ról indul (kevesebbet ma már nem illik úgy gondolom a forint mai értéke miatt) és határ a csillagos ég van olyan aki 500 -at ad sőt van aki több ezret. Bár ezeknél az ügyfeleknél már plusz "szolgáltatásokat" is vállal szívesen a postás felhívja ha van valamije elviszi a munkahelyére a dolgot, rokonának vagy ahova kéri stb.
2013. márc. 15. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!