Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Adtok borravalót a postásnak...

Adtok borravalót a postásnak ha levelet, ajánlott levelet, pénzutalványt vagy csomagot hoz? Megkínáljátok valamivel (melegben inni, hidegben süti stb)?

Figyelt kérdés
2010. júl. 8. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
nem
2010. júl. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
nem
2010. júl. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
nem
2010. júl. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Levendula05 ***** válasza:
76%

Én megkérdezem- főleg hőguta idején, hogy egy pohár hideg vizet elfogad-e. Higyjétek el, nagyon jólesik nekik. Azért sütizni nem ülök le vele :))

Borravalót akkor adtunk, amikor pénzt hozott ki.


Az anyukám barátja postás, és borzasztóan megterhelő munka. Gondoljatok bele, amikor rossz a lift és a kaputelefon, 5-10 kg-os csomagokat kell felcipelni mondjuk a 7-re. Aztán ha otthon sincsenek, vissza le.

Szóval, ha valakinek legközelebb 35 fokos hőségben kivisz egy csomagot a postása, kérdezzetek rá, hogy egy kis ásványvizet elfogad-e. (szokták mondani, hogy ha kedvességet adsz, kedvességet kapsz is vissza)

2010. júl. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Melegben megkínálom valami hideg itallal, volt már, hogy elfogadta, de pénzt soha nem szoktam adni, majd ad a főnöke fizetésosztáskor.
2010. júl. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%
na attól függ ki az, nemrég egy fiatal tök jó csávó helyettesítette az állandót és be akartam hívni egy kis sexre, de aztán nem értette a dolgot
2010. júl. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
Pénzt nem, inni kaphat, de inkább régi jól ismert postás esetén.
2010. júl. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Pénzt én sem szoktam neki adni, de nyáron üdítővel mindig megkínálom, nem tart semeddig kitölteni, meg utána elmosni azt az egy poharat! Igyekszem úgy élni, úgy viszonyulni más emberekhez, ahogy én szeretném hogy hozzám viszonyuljanak, így csak remélni tudom, hogy ha egyszer én leszek nagyon nagyon szomjas a nyári kánikulában, akkor engem is megszán valaki! :)
2010. júl. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem adok, mivel engem nem érdekelnek a hazai szokások, mentalitás ebben a témában, a saját belátásom szerint teszek mindent. Ha nem pénzt hoz ki, nem is értem miért kéne borravalót kapnia. Én mindig is igyekeztem nem túlzásba vinni a bizalmaskodást a postásainkkal, ennek ellenére többször is előfordult, hogy túl behízelgő volt, mégse tudott rávenni a borravalóra. Ami a kínálgatást illeti, az sem jellemző ránk, különben is ki tudja hány helyen kapott már üdítőt, esetleg süteményt vagy bármi mást. Nem vagyok ilyen megvendéglős, tartom a távolságot velük kellő udvariasság mellett, nehogy elkényeztessem őket.
2014. máj. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!