Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A postán feladott doboz...

A postán feladott doboz mekkora lehet, hogy még beleférjen a levél kategóriába? Vagyis még nem csomag

Figyelt kérdés
Vagyis mekkora az , ami még nem csomag? A súlya tudom hogy max 2 kg, de a mérete?
2011. máj. 13. 23:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Hívd fel a postát, és kérdezd meg. Van súlyhatár, és van mérethatár (ennél a több kiterjedés összeadott értéke is számít). Én - mint ex postás - erősen javaslom, hogy más csomagküldő cégeknél is érdeklődj az interneten, mert lehet, hogy sokkal olcsóbb.
2011. máj. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és az is kérdés, hogy hova címzed: belföld, vagy külföld. Külföldön eltérőek lehetnek a szabályok. Erre van egy nagy zöld okos könyv a postán, amiből a kezelő informálódik. Benne van, hogy miket lehet feladni, milyen egyéb szolgáltatásokkal lehet felvenni, hány nap a kézbesítési idő, mekkora az értékhatár, stb.
2011. máj. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Belföldre.

Már egyszer megkérdeztem a postán, akkor azt a választ kaptam, hogy kb a cipősdoboz méret 2Kg-ig még mehet levélként.

Na hát ezt hogy számoljam ki, hogy mekkora?

Az egyik ismerősömnek 54-es lába van, de az már nem kicsi dobozban van...

2011. máj. 14. 16:57
 4/4 A kérdező kommentje:
Bementem a postára és a nő fejből vágta a max méreteket.
2011. máj. 16. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!