Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek? (régészet tanulásá...

Mit tegyek? (régészet tanulásával kapcsolatos)

Figyelt kérdés

Régészettel szeretnék foglalkozni, de mindenki azt mondja nekem, hogy az egyetemen ne azt tanuljam, mert nem fogok belőle megélni. Én azonban úgy gondolom, hogy ha elég aktív vagyok, akkor lenne lehetőségem arra, hogy komolyan ezzel foglalkozzak. Mit ajánlotok? Tanuljak e régészetet vagy nem? Ha nem akkor, hogyan végezzem ezt hobbi szinten? A nyáron tudnék régészek mellett segítőként dolgozni vagy csak segíteni?

(17 éves lány vagyok, még gimibe járok)


2011. máj. 18. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor tudnál megélni belőle, ha a legjobb lennél az évfolyamon. Ha a legjobb lenne az átlagod, ha kiemelkedően teljesítenél, ha nagyon sok tudományos diákköri munkát végeznél, ha tudnál publikálni. Akkor megoldható lenne a dolog. A sógorom nővére régész, ő ugyanígy volt, és komoly kapcsolatok útján sikerült olyan helyre kerülnie, amiből meg tud élni. Azon múlik, mennyire tepersz majd.
2011. máj. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha elszánt vagy és jól csinálod amit csinálsz, tudsz kiépíteni kapcsolatokat, szerintem azért ne add fel az álmodat mert azt mondják hogy nem fogsz tudni megélni belőle.
2011. máj. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én most fogom kezdeni a régészet mester képzést és már a közép iskolában is úgy gondoltam hogy nem az a lényeg mit csinálsz, hanem hogy szeresd amit csinálsz. Amúgy ha igazán érdekel akkor nem kell támaszkodni arra, hogy majd ki fog alkalmazni. A régész azért régész hogy kutasson és kutathat és írhat róla jó kis könyveket is. HA arra felfigyelnek akkor meg előbb utóbb úgyis bekerülsz a körforgásba...és ehhez nem kell színötösnek lenni.


Persze nem árt, ha van mellette egy "normális" szakmád. Én is grafikus vagyok mellette és ha nem is fognak felvenni a múzeumba még saját zsebből mindig csinálhatok kutatást:D Hiszen grafikus tervezőt meg mindig keresnek...abból meg lehet élni.

2011. szept. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!