Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vajon van értelme az ember...

Kocsis Magdolna Anna kérdése:

Vajon van értelme az ember életének mikor annyit kell küszködnie és annyi fájdalom éri?

Figyelt kérdés

Feltettem a multkor egy kérdést hogyan segíthetek az édesanyámnak? Sajnos rá kellett jönnöm, hogy sehogy sem tudok bármennyire is szeretnék tenni valamit. Vigasztalhatom és ott lehetek mellette, de az élet adta fájdalmát nem tudom enyhíteni. Ma voltam az orvosnál anyúval és kezelésekre kell majd járnia, mert müteni nem lehet a lábát mert 70%-a hogy többet nem állna lábra. A jobb lábán a repedés szépen javul csak a retorikus mozgással van baj. A bal térde el van deformálodva az is egy baleset miatt. A hátsó inszallag elszakadt és az egyik darabja betokosodott a másik néha kimozdul és ez nagyon nagy fájdalmat okoz neki és akkor lábra sem tud állni. Az életemet is oda adnám ha tudnám hogy enyhíteni a fájdalmát itt nem csak a testire gondolok hanem a lelkiekre is. Egy helyben topogunk mert nem tudunk ebből a csapdából kimászni. Nincs reménye egy 3 gyerekes családanyának aki nem iszik, mindig dolgozott aki feláldozott mindent a gyerekei érdekében. Amiért eddig küszködött az mind szerte foszlik mert nincs orvosság a bajra. Mindig tisztességes volt és jószívű amivel sokan vissza is éltek, de ettől függetlenűl szereti ember társait és az útólsóját is odaadná bárkinek. Tisztességesen járatot minket iskolába, ott volt mindig ha baj volt, ha betegek voltunk. Mindig mosolygot és szeretettel vett minket körül. Nagyon sokat fogyott a szemünk láttára megy tönkre egy élet erős asszony. Sajnos a látása nagyon rossz,van 4 sérve, egy lumbágó isiásza, gyomor fekélye,magas vérnyomása és mind két térde rossz. De még négykézláb is elmenne dolgozni, csak hogy nekünk jobb legyen. A bal szemén teljes tompa látása van el kellene neki menni Pestre a szemklinikára de sajnos nem tud felmenni. Én magam félek az élettől és felnötté vállástól mert látom szegény anyúkámat szenvedni, és a kilátástalan helyzetünkből való kijutás reménytelenségét. Ó Úram segíts meg minket, hogy véget érjen szenvedésünk.

Barbara a lánya.


2011. máj. 19. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Van értelme, akkor fogod ezt megérteni, ha megtanulsz elvonatkoztatni, és kitágítani a látóköröd.

Nem csak egy dologra fókuszálni.

Az élet annyira változatos, és sokszinű, hogy ezer év is kevés lenne mindent kipróbálni benne, én sajnálom hogy csak néhány tíz év adatik meg az embernek az életből, és utánna ki tudja mi lesz. Lehet, hogy soha többé semmi....

Ezt a férfit pl csodálom, hogy hogyan tudott 96 évig élni tűzoltó pályával két világháború lezajlása alatt..


Kiváncsi volnék a titkára.


[link]

2011. máj. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Írtam neked privátot, majd olvasd el.
2011. máj. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyen helyesírással én is félnék a felnőtté válástól. Amúgy mi a kérdés? Természetesen mindenki életének van értelme, csak van akié tönkremegy. De erről általában ő maga tehet. Lehet te nem látod, de anyukádnak sem magától van ennyi baja. Van aki leél 80-90 évet teljesen egészségesen, van aki meg jóval hamarabb "tönkremegy". De ez általában mindig az adott egyén döntéseitől függ, hogy hogyan éli le az életét, mik történnek vele és stb.
2011. máj. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A helyesírásom lehet hogy nem a legjobb de minden tantárgyból kitünő vagyok első osztályos koromtól fogva.

Az embereknek vannak saját döntéseik, de viszont vannak külső körülmények is melyek meghatározzák az ember életét. Nem mindig a döntéseink azok amik lehetővé teszik vagy nem az életünk alakulását. Édesanyám 9 éves volt mikor az anyúkája méh rákos lett. 9 évesen iskolába járt, az anyukáját minden nap meglátogatta a kórházban és mellette fözöt, mosot, takarítot. Mikor az édesanyja meghalt a nagybátyához és a nagymamájához került ahol hajnal 4-kor kelt hogy az állatokat ellása aztán ment az iskolába, utánna háztartást vezetet. Sokszor megverték éheztették. Az apja eldobta magától. Aztán lett egy mostóha anyja aki elüldözte igy került intézetbe ahól 4 évig volt. Soha senki nem látogatta. Ja 1977-ben halt meg az édesanyja 1978-ban a nagymamája. 1979-ben intézetbe került. 1980-ban a nagybátya. 1982-ben az édesapja halt meg. 14 éves kora óta dolgozik. 1983 -ban férjhez ment. Ez a házasság 8 évig tartot ami maga volt a pokol. aztán volt egy élettársa és majd 3 év múlva újra férjhez ment 10 évig éltek együtt. Gyermek és Ifjúsági Felügyelő a szakmája. Írt két könyvet, gyönyörüen rajzol és verseket ír, de kiadatni nem tudja öket mert nincs rá pénze. Amióta egyedül nevel minket számára nem létezik semmi más és senki más csak is mi. Mi értünk él és dolgozott mindig. Igaz a házasságai rossz döntések voltak,de ez jóval késöbb derült ki. Hibázni meg mindenki hibázik az életében mert tökéletes ember nincs. Az hogy elvesztette a munkáját az nem az ő hibája, az hogy annyi betegsége van szintén nem. A sérveit sem a kis madár hordta oda hanem a kemény fizikai munkától kapta. Az hogy ilyen nehéz helyzetben vagyunk sem az ő hibája. Nagyon sok helyre elküldte az önéletrajzát e-mailen és levélben is és személyesen is elvitte. Sajnos már 46 éves és nem igen kapkodnak érte a munkahelyek. Mit tegyen? Adja fel? Azért mert nincs kiút? Nem könnyű végig nézni,hogy egy jó ember tönkre megy. Igen tönkre megy, mert nem tudja a megoldást,mert egy olyan országban él ahól az intézmények nem tudnak segítgeni ahól az emberek hitetlenkednek és a gazdagok a saját zsebüket tömik. Ahól egy család élete egy lyukas garast sem ér. Ahól nagy az előitélet. Hát ne féljek a felnötté válástól? Ne szomorítson el, hogy a mindig jó szívű és vidám édesanyám minden este imára kulcsolt kézzel zokogja el az imáját, hogy ne veszítse el a gyermekeit melyek neki az életet jelenti a számára? Én mint gyerek a kistestvéreimmel együtt tehetetlenek vagyunk, pedig annyira szeretnénk enyhíteni a gondjain.Én mint gyermek már most tapasztalom a felnöttek kegyetlen világát nem bíztós, hogy szeretnék valaha is felnőni egy ilyen világban.

2011. máj. 19. 21:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2011. máj. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
17 leszek most juniusban.
2011. máj. 22. 08:03
 7/7 anonim válasza:
Hogyan alakult azóta az életed?
2017. jan. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!