Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Diákmunka gyanánt a Tescoban...

Diákmunka gyanánt a Tescoban kasszásként milyen feladatokat kell ellátnom? Milyen veszélye van?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 13:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem láttál még kasszást a Tescoba vagy mi?

Milyen veszélye? Bármikor kirabolhatnak, leüthetnek, stb... De ennek kicsi az esélye!

2011. máj. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

De ha nagy baromságot csinálsz, akkor neked kell megfizetned a kárt.

Pl két tízezrest fogsz össze és hiányként jelentkezik, akkor fizetheted be a hiányzót.

2011. máj. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
a veszélyei:idegösszeomlás,szanatórium! :D
2011. máj. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem ilyenre gondoltam,hanem pl. hogy mire kell odafigyelni (egyik ismerősöm mondta h pénz kiadáskor oda kell figyelni,hogy nap végén ne legyen hiány stb.) Ilyenre, jó lenne,ha komolyan vennétek a kérdésem,mert fontos!
2011. máj. 19. 17:40
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát én pont ezt írtam, ha nem tudnál szöveget értelmezni. (második válaszoló)
2011. máj. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Jó tanács: ha átvetted a vevőtől a pénzt rakd félre egy biztonságos helyre, de ne rögtön a kasszába, mert sok "kedves" vevő ilyenkor bepróbálkozik. Pl. ötezrest ad, aztán azt állítja, hogy tízezrest adott. Ha félretetted, akkor meg tudod neki mutatni mit kaptál, tehát nem tud átverni. Ha véletlenül mégis eltetted, akkor nem szabad automatikusan hinni neki, és visszaadni a különbözetet, hanem hívni kell egy illetékest, és rovancsolni fogtok. Itt mindig kiderül kinek van igaza. Viszont ha ezt elmulasztod, és a vevő átvert, akkor a te fizetésedből vonják le a hiányt. Remélem segítettem.


Egy volt Tesco pénztáros

2011. máj. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ja és még valami: nagyon figyelj a visszaadásra, mert ha kevesebbet adsz vissza, akkor biztos szóvá teszik, de ha véletlenül többet, akkor 95%-uk egy szó nélkül villámgyorsan elhúz.

Az ex tescos

2011. máj. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi a jó tanácsokat,ilyeneket várok még :)

Amúgy ez a tedd fére a pénzt tényleg jó ötlet egy másik ismerősöm us mondta már.Csak hát nem tudom még majd hova,mert ha visszaadtam akkor utána meg rögtön el kell tenni,mert rendet kell tartani a kasszában,viszont utána meg jön a következő vevő,szóval gyorsnak kell lenni.


Azt meg tudod nekem mondani hogy hogyan működik a betanítás?És kb. mennyi idő?

2011. máj. 21. 17:17
 9/16 anonim ***** válasza:

A betanítás két napos, vagyis addig egy főállású pénztáros mögött állsz, figyeled mit csinál, és időnként beállsz te is. Én első nap egy nagyon rendes idősebb nőt fogtam ki, de a másodikon egy hülye p*csát, aki direkt szívatott, mert teher voltam neki.De nem hagytam magam, és túláltem a napot.

Az ex tescos

2011. máj. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Szia!

Én nem a Tesco-ban dolgoztam pénztárosként, hanem egy másik hipermarketben, de gondolom, hasonló a kettő...

Leginkább arra kell odafigyelni, hogy mindent jól blokkolj be (különösen akkor, ha mondjuk kétféle pástétomból vesznek 80 darabot, és ránézésre egyformának tűnik a csomagolás)... ezenkívül, ahogy már írták is, jól számold át a pénzt, és nézd meg, mennyit adsz vissza. Le kell ellenőrizni, hogy a bankjegy nem hamis-e, illetve ne fizessen senki papír kétszázassal... :) Ugyanez vonatkozik az étkezési utalványokra is (ne legyen sérült a vonalkódja, érvénytelenített vagy lejárt). Neked kell számon tartani a kedvezményeket, cserélni a papírt a nyomtatóban... odafigyelni arra, hogy a vevő ne lopjon semmit, és a nap végén elszámolni.

Szóval elég összetett, de bele lehet jönni. Meg a képzésen majd részletesen elmagyaráznak mindent.

2011. máj. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!