Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az olyan diákokr...

Mit gondoltok az olyan diákokról akik otthon semmit nem segítenek, csak a pénzt viszik el és csak a bulin jár a eszük, meg hogy mindent megkapjanak? (Lennt)

Figyelt kérdés

Ez a kérdésem főleg diákokhoz szól,akik mondjuk rendszeresen iskola mellett dolgoznak,vagy nyáron vállalnak melót,esetleg rendszeresen segítenek otton házimunkákban.Tehát azokhoz a diákokhoz szól,akik nem csak lustálkodnak mit gondolnak az ellen példákról.


Szerintettek nem elkényeztetettek?

Nem önzőek ezek a fiatalok?


Csak mert én azt tapasztaltam hogy azok és még ha nem a buliról van szó önállótlanok is,mert soknak igen nagy szája van,igen menő,de anyuci kíséri még középsulis korban vagy utána is dokihoz,meg nem tudnak az ilyen típusú lányok sem vasalni,sem szendvicset csomagolni,szóval alap dolgokat akár még 20-24 évesen sem,ahogy fiúknál is ez helyzet.


Én személy szerint jobban becsülöm azokat a fiatalokat akik megdolgoznak azért amilyük van,vagy ha nem is munkából van nekik,de rendszeresen könyörgés nélkül segítenek otthon.


2011. máj. 19. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Felőlem mindenki azt csinál, amit akar.

Ha a szülei lehetővé teszik, miért ne... nem gondolok róluk semmit.

2011. máj. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen fiatalok, felnőttkorban semmiben sem sikeresek, nem tűzről pattantak és ezt hamar észreveszi a környezet, a munkahely. Mindenhez rutin kell, ez bárminél látszik. Annak örülj, ha te sokoldalú leszel, tapasztalt és sikeres. Nem lesz ciki, hogy valamit nem tudsz, ami alap. Én lesajnálom őket.
2011. máj. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Hát engem ezért dühít öcsém.Én 14 éves koromtól saját magamat iskoláztam be,ő meg 18 de még egy szeget sem rakott soha arrébb.

Az baj volt,hogy én nem dolgoztam mindjárt suli után nyáron ,csak mondjuk 2-3 hét múlva,ez meg nem baj....

Hát ez van :P

2011. máj. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Engem idegesítenek,mert az az igazszág hogy én meg azt látom hogy ezek az pénzelt kölykök jó helyeken fognak dolgozni,mert anyuci majd oda is beteszi őket,meg azt is látom,hogy míg én is megdolgoztam azért amim van,közben meg a nagy részét még haza is adtam,szóval nem éltem nagy lábom még finoman szólva se,addig ők szórhatják a pénzt,több mindenük van,mindent megkapnak és még jó melójuk is lesz és közben mégis panaszkodnak,észt akarnak osztani,miközben mindenki tudja protekciós és nem az agya miatt van ott ahol van,és még sokan rinyálnak is fontosan.Meg azt figyeltem meg hogy az ilyenek tök önállótlanok,jó nagy pofájúk van aztán a dokinál meg képen lehet röhögni,mert nem tud egyedül elmenni oda se,meg alapdolgokat nem tud,mindenhova kísérgetik.Fúl elkényesztettettek!!!


Meg tudlak érteni,marha idegesítő lehet amikor ilyen kívélelezés van még családon belül is,hogy aki szorgalmas,(mindegy hogy otthon csinálja,vagy munkát vállal,mert én értékelem,meg becsülüm azt is aki nem pénzért dolgozik,hanem otthon segít rendszeresen)és aki meg semmit nem csinál,annak el van nézve,meg az a jó.Sajnos ezt én is nagyszülők részéről tapasztaltam,hogy míg én korán már itthon elég sokat segítettem,mert kulcsos gyerek voltam,sose követeltem márkás cipőt,vagy pénzt,hanem kigazdálkodtam addig én O-a voltam a nagyszülők szemébe,te nagy vagy,csináld is,míg az unokatesóim akiket még 20-on évesen is támogatni,kísérgetni kellett és semmit nem csináltak otthon,de minden kellett azok voltak a szegénykék,meg a picikéim.Idegesítő hogy a lusta a jó,aki meg csinál is valamit azt meg észre sem veszik.Értelek nagyon is.


Most nem azt mondom dolgozza agyon magát,de attól hogy néha segít valaki még nem hal bele és legalább kifejezné hogy értékeli azt amit a szülei érte tettek.Mert szerintem aki semmit nem segít,az nem is értékel semmit,az úgy fogja fel neki ez jár.


Nem az a baj,hogy mindent megkap,de ha nem viszonozza,akkor nem is értékeli.Én az adok-kapok elvét vallom.Nekem hiába mondaná valaki hogy megbecsülöm amit kapok,ha soha semmit nem tesz ellenszolgáltatásként érte,akkor ez hazugság.

2011. máj. 21. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!