Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet hinni...

Szerintetek lehet hinni Jehova Tanúinak?

Figyelt kérdés
ami vallanak....stb
2011. máj. 20. 13:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
nem, szemét egy banda
2011. máj. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
tiszta baromság. hagyd a fenébe...
2011. máj. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Már a nevük is közröhej. Ha bíróság előtt próbálnál olyasmiről tanúskodni, amit nem is láttál, téged csuknának le.
2011. máj. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Sok a hamis tanú ott. Amelyik okosabb közülük, az ezt tudja is.
2011. máj. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Hyperactyve ***** válasza:
23%
Lehet nekik hinni. Pl a katolikusok reformátusok stb. amit mondanak nem tudják alátámasztani a bibliával. ellentétben a jehova tanúi kikeresik és megmutatják. ugyebár itt egy példa: a katolikusok aztmondják h szellemként felmegyünk azégbe. dehát akkor isten minek teremtette meg a földet? dísznek? nem. a bibliát ha előveszed, már ha van akkor kikeresheted belőle hogy nem leszünk szellemek hanem a földön fogunk élni egy paradicsomban. nyugodtan lepontozhatsz. ha viszont valakit érdekel és további kérdése lenne bármivel kapcsolatban válaszolok privátban. 14/L
2011. júl. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik még sosem hallottál sem a "Sola Scriptura" elvről, ami a protestáns egyházaknak szintén alapvetése, sem arról, hogy a katolikusok nem tekintik a Bibliát egyetlen forrásnak, hanem a pápa szava is kinyilatkozás.

Arról a nem csak ateisták, hanem komoly teológusok által is vallott elvről, hogy a Biblia is csak egy könyv, amit kritikus elemzésnek kell alávetni. (Ki írta? Mikor írta? Mi volt a célja?) Te egy olyan világban élsz, ahol van egy könyv, ami mindenre egyszerű választ ad. De ez nem a valódi világ.

2011. júl. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 lsandor válasza:
19%
Én Jehova Tanúja vagyok. Hogy lehet-e hinni? Bizonyosodj meg saját magad róla, erre a legegyszerűbb mód, hogy kérj tőlük egy ingyenes házi Bibliatanulmányozást. De a tény az tény, Jehova Tanúi az egyetlen vallás, ahol szigorúan a Bibliához ragaszkodnak és a tanításaikat arra alapozzák.
2011. okt. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Jó, és mivel tudod alátámasztani azt, hogy a Biblia és csak a Biblia az isteni kinyilatkozás egyetlen forrása?

Vigyázat, becsapós kérdés!

2011. okt. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem hiszek Jehova Tanúiban! Mert mind hazudnak, eddig akiket ismertem mind nem úgy viselkedtek, ahogy tanítják! Diszkóba járnak, különleges úttörő a szegényeket lopja meg!!! És még sorolhatnám! Arról nem beszélve hogy lehúzzák az embereket! Kicsi pólyás koromba már odavitt anyám, de amióta az eszemet tudom rájöttem sok dologra velük kapcsolatba! Egy hazug csalók!!!!!!!!!!!!!
2011. okt. 23. 09:40
 10/13 anonim ***** válasza:

"az egyetlen vallás, ahol szigorúan a Bibliához ragaszkodnak"

Ja: egy sajátmaguknak átírt Bibliához.

Ahhoz én is ragaszkodnék. Ott lenne benne leírva feketén-fehéren, hogy én vagyok a legjobb és mindig igazam van.

2011. okt. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!