Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúinak volt/van köze...

Jehova Tanúinak volt/van köze a szabadkőművességhez?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy a beavatott tagjai a Jehova Tanúi vallásnak mit tudnak erről.

Maga a vallás alapítója Charles Taze Russell szabadkőműves volt, nem is akármilyen, a skót rítus 33. fokáig vitte (Grand Inspector General [a legfőbb felügyelő]);)

vagy csak meg kell nézni a szimbólumokat a korai Sioni Őrtorony kiadásokon. vagy magán a Russell emlékművön, amit az Őrtorony társulat állított fel (az a piramis texas környékén).


2011. júl. 19. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Itt van néhány kép:


[link]

2011. júl. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

aztarohadt! o.O

most ez komoly?

mert akk belépek hozzájuk énis :)

én elképzelhetőnek tartom.. ezek után végképp.

2011. júl. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

11:37

jah, erről beszéltem ;) egyértelmű, hogy volt közük hozzá. a kérdés már csak az, ma mi közük van hozzá..

2011. júl. 19. 15:21
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Hát fura lenne, ha már nem lenne az, amikor alapítójuk vastagon az volt. (még a sírja is egy piramis) Az alma nem esik messze a fájától. Persze bizonyítani nem tudom, meg nincs is kedvem hozzá. Járjon utána, akinek van hozzá indíttatása. Ott a net, google, miegymás...
2011. júl. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%
Csak a felsővezetés szabadkőműves, a hívek ilyesmiről semmit sem tudnak (ők csupán eszközök).
2011. okt. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lalo5555 ***** válasza:

Russel nem volt szabadkőműves:


[link]

2012. aug. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!