Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit kelett volna tennem ilyenkor?

Mit kelett volna tennem ilyenkor?

Figyelt kérdés
egy csaj a buszon már három napja engem csesztet,azért mert előtte fel gyurodtam a buszra.leghátul ül a buszon,még kb 3 csajjal akik szintén nem hagynak...előre ordibálnak nekem olyan dolgokat,amik rosszul esnek.nem szoltam vissza ...hagytam 2 napig.de ma reggel el borul az agyam,és hátra kiáltottam neki hogy " nem zavar hogy az egész busz halja hogy mekkora paraszt vagy? miért odibálsz ott egyedül mint egy seprü árus cigány? " kicsit az után bántam a dolgot,mivel sok ismerösöm ott ült a buszon,de én sem birtam már...olyan bántó dolgokat mondtak rolam,és hangosan hogy mindenki halja....rosszul tettem? most rám fognak szálni? mert nagyon ki akadt(ak) erre.
2011. máj. 20. 16:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem jó hogy megmondtad, de például épp most tanultuk pszichoból, hogy ha az asszertivitást használod ilyen helyzetekben, akkor az kevésbé fog erőszakot kiváltani a másik félből.

-asszertivitás: képviselem a saját érdekeimet( nem ártok másnak, de közlöm vele hogy ez nekem nem jó )

2011. máj. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!