Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gépészmérnök elhelyezkedhet a...

Gépészmérnök elhelyezkedhet a számítástechnika világában?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Lehet fura lesz a kérdés amivel hozzátok fordulok. Én most érettségizem és ha minden jól megy gépészmérnök tanonc leszek, viszont volt egy nagy dilemmám a szakválasztások között. Engem mindig is érdekelt kiskoromtól fogva a számítástechnika, a software-től kezdve a hardware-ig, viszont úgy gondoltam ez az informatikus ág a mai világban elég telített Magyarországon. Lehet buta ez a feltevés, én ezt így hitem, gondoltam. Na most az lenne a kérdésem, hogy ha elvégzem az egyetemet meglesz a diplomám, mégis van rá lehetősége egy gépészmérnöknek (mechatronikai szakosodással) a számítástechnika világágban elhelyezkedni? Használható a tudása valamire ebben az ágban? Ez lehet furán hangzik, úgy értem, hogy ha végeznék elsődlegesen ezen a téren helyezkednék el, viszont ha nem lehet, természetesen a hétköznapi gépészmérnök munkák irányába próbálnék menni.Válaszaitokat előre is köszönöm. Üdv,


2011. máj. 24. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Alapvetően a gépészmérnök mindenhez ért és mindenre jó. :)

Azért ha direkt számítógépekkel akarsz foglalkozni, akkor nem hinném hogy a gépész számodra a megfelelő, szvsz sokkal közelebb állna az elképzelésedhez egy villamosmérnöki, abból is a gyengeáramú rész.

2011. máj. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gondolom nem lehetséges másik szakra átmenni, igaz?
2011. máj. 25. 06:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden lehetséges a mai felsőoktatásban. :)

Egyébként a "számítástechnika" kifejezés elég tág, attól függ mit szeretnél vele kezdeni. A gépészet szép dolog, de nem kifejezetten a számítástechnikára épít.

Szerintem a legcélszerűbb az lenne, ha mondjuk valamelyik egyetem honlapján megnéznéd a tantárgyakat, az is elég sokat elmond arról, hogy mit is tanulnak a hallgatók és mire is képzik ki őket pontosan. Pl. megnézheted a fk.sze.hu-n, az órarendek menüpont alatt a gépészmérnök és a villamosmérnök bsc képzések időbeosztásait, az szolgálhat némi információval.

2011. máj. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!