Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vajon az eszperantisták...

Vajon az eszperantisták tudnak-e az eszperantó nyelven beszélgetni?

Figyelt kérdés
Ha két idegen ajkú eszperantista találkozik eszperantóul vagy valamilyen más nyelven kommunikálnak?
2011. máj. 25. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Kérdésedre kérdéssel válaszolok: Ha egy Svéd tud angolul, és egy Mexikói tud angolul, hogy beszének egymással? :))
2011. máj. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Arra voltam kíváncsi, hogy ez a nyelv alkalmas-e a kommunikációra?
2011. máj. 25. 13:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Úgy vettem észre, hogy inkább csak írásbeli kommunikációra használjuk a nyelvet, és úgy meg tudjuk érteni egymást. A szóbeli kommunikációval az a nehéz, hogy ha éppen nem egy eszperantó kongresszuson vagyunk, akkor nem nagyon tudjuk felismerni egymást, mert nincs az arcunkra írva. Így még kevésbé hallunk eszperantó szót, és a kör bezárul.
2011. máj. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Más ember homlokára rá van írva, ha tud valamilyen idegen nyelvet?
2011. máj. 25. 21:04
 5/9 Pali1977 ***** válasza:
100%

Igen, eszperantóul folyik a társalgás és igen, alkalmas kommunikációra, hiszen erre lett megalkotva (a Tolkien által alkotott sindarinnal vagy tünde nyelvvel ellentétben, ahol a hangulat megteremtése a cél, és nem a kommunikáció)

A jól kidolgozott képzési rendszerének köszönhetően egy szóból máris csinálhatsz ötvenet. A youtube-on pedig láthatsz, hallhatsz eszperantóul beszélő embereket is, meghallgathatod, hogy hangzik ez valójába. Vannak könyvek újságok, zenék és még talán filmek is, bár ezt még nem láttam. Csetelhetsz levelezhetsz, szóval nagyon hasznos. Szerintem

2013. okt. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Megjegyzésem az első kérdéses válaszhoz:

Ha a mexikói tud eszperantóul, biztosan javasolná, hogy beszéljenek ezen a nyelven, mert az neki sokkal könnyebb (lehet) mint az angol, lévén, hogy sok szótő megegyezisk a saját nyevéével.

2013. nov. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Kszanadu válasza:
100%
Nagyon sok eszperantó rendezvény van Magyarországon és külföldön is, ahol legtöbbször még az azonos anyanyelvűek is eszperantóul beszélnek egymással, hiszen más körülmények között nehezen tudnák élőben gyakorolni a nyelvet. Talán akadnak, akik el sem tudják képzelni, de léteznek - nem is kevesen - eszperantó anyanyelvű emberek is. Hogy ez miként lehetséges? Egyszerű: a szülők különböző országokból származnak, és a közös nyelvük az eszperantó. Logikus, hogy a közös gyereküket is erre tanítják.
2015. febr. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Amellett, hogy nagyon jó ötlet volt és talán egy darabig reálisnak tűnt, hogy közvetítő nyelv lesz, hol tud két eszperantista beszélni egymással?


Mert amellett, hogy nagyon kevesen vannak, nem hiszem, hogy bárki megpróbál ezen megszólalni.


Nem vagyok érintett, nem is érdekel a nyelv, csak felmerült a kérdés.



Aki írta, hogy könyvek, újságok, stb... vannak a nyelven.

De ezeket hol lehet beszerezni? Mert Magyarországon még angol nyelvű újságokat, könyveket sem mindenhol. Német, francia, még kevesebb.

De eszperantó?



És a nyelv hogy fejlődik úgy, hogy lépést tartson a mai korral? Egyre több szó, szaknyelv, stb...

2022. jan. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pali1977 ***** válasza:
Az eszperantó nyelv igen, életképes nyelv. Vannak eszperantó szövetségek, tudtommal minden országban, bár Braziliában a legerősebb talán (így tapasztaltam). Vannak újságjaik, könyvek lefordítva eszperantóra, sőt, más negyszerű lehetőségek is vannak a nyelvben, mint a Passaporto Servo. Ez szintén egy könyv, vagy leginkább egy címlista, ahol az eszperantót beszélő vendégül látnak, bemutatják a nevezetességeket, esetleg az étkezésért kérnek egy kis pénzt, de mennyire jó, hogy kimész egy országba, és van kivel beszélned, van aki bemutatja a helyet neked és még a szállással sincs gondod.
2022. márc. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!