Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha nem...

Mit lehet tenni, ha nem érkezett meg a csomag, amit már előre kifizettem?

Figyelt kérdés
A történet úgy kezdődött, hogy nagyon kerestem valamit (most nem részletezném mit, mert lényegtelen is), de sehol nem találtam, hol lehetne venni, csak a www.licit.hu. Én mindig is tartottam az ilyen licites oldalaktól, mert könnyen át lehet verni az embert, de gondoltam egyszer megpróbálom, hátha én vagyok túl paranoiás. Szóval meg is vettem azt a dolgot, az eladóval megbeszéltem, hogy előre kifizetem, ő meg feladja nekem levélbe, de csak simán (szóval nem ajánlottam). Ez volt kb 3 hete, azóta se jött meg a levél, az eladó azt mondja, ő már rég feladta. Akkor most átvert vagy csak a posta hibázott? (megjegyzem eddig talán 1x fordult elő velem, hogy nem érkezett meg valami postán, de az is már vagy 5-6 éve) Ilyenkor mit lehet tenni? Nyugodjak bele, hogy kidobtam a semmiért a pénzem? Mostmár nem reménykedek abban, hogy meg fog jönni.
2011. máj. 26. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért nem ajánlva küldte? Kb 250 forint plusz lett volna, és követhető lenne. Az eladó lehet hogy el se küldte, de a postásokban se bíznék meg. Nem a kézbesítőkre gondolok, hanem akik a hivatalban dolgoznak...Sajnos engem is loptak már meg, mert nem ajánlva küldtem a levelet.
2011. máj. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja még annyit, hogy az eladónak bizonyítania kell, hogy elküldte neked az árut. Ehhez rendelkezésére áll a nyugta, amit a postán kapott a feladáskor. Minden esetben jár a nyugta, ez nem extra szolgáltatás. Kérd meg, hogy szkennelje be neked. Ha erre nem hajlandó, akkor valami nem stimmel vele...

Az oldalon, ahol vetted, lehetséges visszajelzést (feedback) készíteni?

2011. máj. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igazából hülye voltam, mert én egyeztem bele abba, hogy simán küldje, mivel így is kicsit drágábban vettem meg, mint amennyit valójában ért, és nem akartam plusz költséget. Írtam is már neki, hogy küldje el a nyugtát, hogy legalább megnyugodhassak, hogy nem ő vert át (mert én amúgy is elég bizalmatlan vagyok az idegenekkel, most is nehéz bizalmat szavaznom neki...) Amúgy igen, van visszajelzés az oldalon, pontosabban ott minősítésnek hívják, lehet pozitív vagy negatív értékelést adni, eddig az eladónak csak pozitív értékelései voltak, pedig már fenn van pár éve az oldalon és jó pár üzletet lebonyolított, ezért is gondoltam, hogy bízhatok benne, de most már nem tudom:/ lehet, tényleg csak a postán volt valami, de akkor is bizonytalan vagyok... még megvárom, mit reagál a mostani levelemre! Köszönöm a segítséget!
2011. máj. 26. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!