Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetek akkor ha törékeny...

Mit tehetek akkor ha törékeny postai csomagként lett feladva egy termék értéknyilvánítással és mégis törötten illetve sérülten érkezett meg a címzetthez?

Figyelt kérdés

Én vagyok a feladó. A termék nevezetesen egy pohárkészlet. Gondosan körbe tekertem papírokkal, több réteggel és a kartont is kibéleltem papírral, törékeny csomagként adtam fel 3000 Ft értéknyilvánítással. A címzett nagyon csalódott mert két pohár törötten a többi pedig karcosan érkezett meg. Rettentően dühös vagyok és tehetetlennek érzem magam. Igazságtalan, hogy az illető nem kevés pénzt fizetett és sérült terméket kapott. Úgy érzem én mindent megtettem, hogy épségben kapja meg a terméket. Reklamálhatok a postán? Mi fog történni?

A szóban forgó poharak egyediek és kézzel készültek, rengeteg készletem van még itthon, de ilyen nincs csak ez az egy volt, nem tudok másikat küldeni a vevőnek. :(


2011. szept. 19. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem nem lehet panaszkodni, azért megpróbálhatod, mivel használod a postát, ezért elfogadod a szerződést, amibe valószínűleg benne van, hogy nincs reklamálás
2011. szept. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De azt nem értem, hogy ha előfordulhatnak ilyen dolgok, hogy törötten érkezik meg az áru akkor minek van egyáltalán törékeny csomag? Ennyi erővel küldjön mindenki standard csomagot és akkor ne kelljen annyival többet fizetni a törékenyért ha így is úgy is eltörhet... Vagy csak lehúzás az egész? Ráragasztják a matricát, hogy "törékeny" és ugyan úgy dobálják mint a standard csomagokat? :O

Annyira idegesít a dolog!

2011. szept. 19. 22:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Tegyetek panaszt a postán.
2011. szept. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!