Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most kezdtem el könyvet írni,...

Nevala kérdése:

Most kezdtem el könyvet írni, milyen véleményetek van az első pár bekezdéséről? Ha rossz, akkor még most akarok befejezni.

Figyelt kérdés

Minden egyes ütés mérhetetlen fájdalommal volt egyenlő. A Jay minden tőle telhetőt megtett, de a három gorillaalkatú férfi legyőzéséhez ez vajmi kevés volt. Még ki tudta védeni a fejéhez közelítő öklöt, de a gyomorszáját már nem tudta megóvni. A kíntól összegörnyedve ereszkedett térdre. Egy térd közelített a fejéhez, s a fájdalmas találkozás után a fiú tehetetlenül esett hátra a homokba. Érezte, ahogy a vére kiserken, majd csendesen végigcsordul az arcán. Lehunyta a szemét, és próbált nem gondolni a valószínűtlen és abszurd fájdalomra, mely a lángoló testét egyre csak kínozta. A három férfi egy kicsit hátrált a fiútól, hogy előre engedhessenek egy embert, aki eddig csak távolabbról figyelte az eseményeket.

- Még most sem vagy hajlandó fizetni? – lehelte mézesmázos hangon a férfi. Kopasz fejét egy csuklya, testét egy csuha fedte, de ezek nem tudták eltakarni valódi kinézetét. Pár évvel ezelőtt még szép és ápolt fiú volt, mára egy forradásokkal és sebekkel teli, csont és bőr férfi lett belőle, akinek minden örömét a pénzében lelte.

A fiú felnyögött, de nem tudott válaszolni. Két gorilla a vállánál fogva felemelte, és a csuklyás férfi felé fordították. Jay vállcsontja szinte ropogott a vaskos kezek alatt, de ez a fájdalom semmi volt az egész testét égető ökölnyomokhoz képest, amelyek valószínűleg még pár hónapig látszódni fognak. Jaynek nem kellett kitapogatnia ahhoz a bordáit, hogy tudja, eltört kettő is. Egyre nehezebben vette a levegőt, maga is elámult azon, mennyi ideig képes még a tudatánál maradni. Pedig mennyivel egyszerűbb lenne csak zuhanni a homályos sötétségbe, a feketeségbe, ahol már semmi sem fáj, ahol már semmi sem számít!

- Kérdeztem, te nyomorult! – kiáltotta a csuklyás alak, pillanatok alatt átválta az előbbi hangneméből. Keménytalpú csizmájával Jay hasába rúgott, akit bár nem ért váratlanul a mozdulat, esélye sem volt védekezni. Nem tudott szabadon hátradőlni, és elterülni a szemcsés homokban, a két férfi még mindig a csuhás elé tartották.

- Nem válaszolsz? – kérdezte negédesen a csuklyás, majd minden előzetes jel nélkül meglendítette az öklét. A keze egyre közeledett Jay arccsontjához. Az ezüstösen csillogó hold fényében még felragyogott a férfi egyik ujján lévő éles pecsétgyűrű, majd egy pillanattal később ez az apró ékszer mély sebet ejtett Jay arcán.

- Jegyezd meg, te szánalmas bolond… - szólalt meg olyan természetes hangon, ahogy az időjárásról szoktak beszélgetni az emberek. – A kezem bármeddig elér. Ha nem tudod pénzzel visszafizetni a kölcsönt, amit még a bátyád kért tőlem, akkor a véreddel fogod.

Intett a szolgáinak, hogy eresszék el a fiút. Jay hang nélkül terült el a homokban. Már azt sem érezte, amikor a három férfi, mielőtt követték volna a vezetőjüket, búcsúajándékként belerúgtak egyet. Réveteg tekintettel meredt az égre, miközben magában azért fohászkodott, legyen már vége, ne szenvedjen többé!


2011. máj. 27. 10:11
 1/9 anonim válasza:
Nem rossz.
2011. máj. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szamóca.. ***** válasza:

nem rossz, van benne néhány -számomra - furcsa szókapcsolat... a "csendesen végigcsordult az arcán" mondjuk nekem zavaró... csendesen? miért hogy máshogy? de ez már nagyon szúőrszálhasogatás, csak mert kritikát kértél :))

egyébkétn ténylegnem rossz, bár azt vedd figyelembe hogy az ennyire in medias res kezdést nehéz visszacsatolni, azt ügyesen kell emgoldanod :)

2011. máj. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó, szívesen elolvasnám az egész könyvet!!!
2011. máj. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ez veled történt vagy kitaláció?Ha megtörtént dolog, még jó is lehet a könyv.Én jobban kedvelek egy igaz történetről szóló filmet vagy könyvet, mint egy kitalált mesét.
2011. máj. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Neménvagyokaz ***** válasza:
Nagyon jó!
2011. máj. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pozitív visszajelzéseket!

Egy kicsit talán úgy tűnik, hogy tényleg belevágtam a közepébe, de már a szemem előtt van jó pár fejezet, meg már három le is van írva, remélem nem tűnik majd összekuszáltnak és erőltetettnek. :)


Egyébként az egyik barátommal megtörtént egy hasonló, onnan is jött az ötlet. Bár sajnálom őt - és ha nem dúrva ilyet mondani -, de végül is neki köszönhetek egy egész jó kis történetet.


Még egyszer köszönök minden véleményt.

2011. máj. 27. 13:46
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként újraolvasva ez a "csendesen végigcsordult az arcán" tényleg furcsán hangzik. Korregálom! :D
2011. máj. 27. 13:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen jó, csak így tovább.. :)
2011. máj. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kicsit késői (khmm) mindenesetre nagyon jól írsz, van tehetséged hozzá, engem megfogott.
2023. jan. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!