Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sokaknak mi bajuk van a...

Sokaknak mi bajuk van a rovásírással? Miért nem tisztelik a magyar kultúrát?

Figyelt kérdés
Nem mondom, hogy kötelező megtanulni mindenkinek, csak sokan annyira gyűlölködnek a rovásírásról, hogy az már kiveri sok embernél a biztosítékot.
2011. máj. 27. 16:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Fejtsd ki bővebben! Hogy lehet egy írást gyűlölni? Persze ha valami túl bonyolult, arra könnyebb azt mondani, hogy utálja :)
2011. máj. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

Mondd már el nekem: miért kellene tisztelnem pár ezeréves írásjelet?

Semmi bajom nincs velük, egyszerűen csak sz*rok rájuk.

2011. máj. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

ma 16:36

Mert a ősmagyar kultúra része és érték a magyar kultúra számára (ami kezd veszendőbe menni a világegyesítés miatt). Látom nem nagyon tiszteled az őseidet.

2011. máj. 27. 20:06
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdésedet.

A legtöbb embernek semmi baja a rovásírással: nem is foglalkozik vele.

Az őseinket tiszteljük, de ez nem jelenti azt, hogy az írásmódjukat is tisztelni kellene. A régiségeknek múzeumban van a helyük: ott kell őrizni, mutatni a fiataloknak - de nem kell tisztelni.

2011. máj. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Így fog kihalni a magyar kultúra.
2011. máj. 28. 19:58
 6/15 anonim ***** válasza:
Tetszik a rovás, csak nem sikerült megtanulnom, bár ezt nem írni, hanem olvasni nehéz, különösen a bonyolult ligatúrákat, amik a savát-borsát adják.
2011. máj. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

Hát figyelj nekem nincs semmi bajom vele, majd talán egyszer meg is tanulom mert érdekes de amúgy miért várod el mindenkitől hogy oda meg vissza legyen tőle?


Tudom, tudom a magyar kultúra stb. meg ilyenek. Szép szép, de én akkor is azt gondolom nem a múltban és szintén a múltban elszenvedett sérelmeken kéne károgni hanem a jelenben változtatni - nah ez az amit nem bírok a "nagymagyarokban" jajj Trianon így, Trianon úgy már könyökömön jön ki. És igen, sajnálom de ez van PONT vajon hányszor adományoztak ételt könyvet játékot stb. a határon túli magyar iskoláknak, árvaházaknak?


Nah mindegy. Szóval ugyanezt a mentalitást kapcsolják sztem össze a rovásírással és utálják.


Jah és egyébként vissza a több ezer éves dologhoz kétlem hogy Egyiptomban is tudna az egyszerű polgár hielogrifákat olvasni... Jah és ha már annyira őrizzük a kultúrát vissza kéne vezetni a népviseletet is!


//egyébként most az előzőt poénnak szántam de nekem minden vágyam vmi matyó mintás blézer/kék-fehér kabát varratása, tuti uralná a kifutót 1-2 ilyen kitalált ruhám//

2011. jún. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

A magyar kultúra nem csak rovásírás. Emellett még egy halom dolog, irodalom, történelem, népi hagyományok. A régi magyar íróinkat mégis nagyon kevesen ismerik, iskolában is csak néhányat tanítanak, vagy csak megemlítik őket. Lehet, hogy valaki művelt, ismeri a kultúránkat, a természeti kincseinket, de mégsem áll ki a hungaristákkal, nem attól érzi magát magyarnak, hogy a hátára tetováltat rovásírással egy népdalt, vagy a kocsijára ragaszt egy nagy-Magyarország-matricát.


A rovásírás egyfajta embléma, mert többnyire a magyarkodó emberek nagyzolnak vele, akiknek a tudása felületes, és unalmukban, vagy mert értelmetlen az életük, kitalálták, hogy magyarkodni fognak. Így többnek képzelhetik maguk másoknál, konfliktusokba kerülhetnek, vitatkozhatnak, észreveszik őket, stb. Te sem azért írtad ki a kérdést, hogy önálló véleményű válaszokat kapj, hanem hogy meggyőzz másokat, vagy hirdesd az elveid.

2011. jún. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

ma 00:33!

Ki mondta, hogy mindenkinek kötelező legyen megtanulnia a rovásírást?

Meg az a baj, hogy sokan annyira felháborodnak azon, ha valaki megtanulja a rovásírást, hogy az már hihetetlen. Mi bajuk van azzal, ha valakinek ez a hobbija? Tisztelje már mások magánéletét és szokásait!

2011. jún. 2. 21:28
 10/15 anonim ***** válasza:

ma 00:33 vagyok.


Öhm nem írtam hogy kötelező legyen megtanulni...


Annyit írtam hogy én megtanulom majd ha úgy érzem.

Az egyiptomi hielogrifás hasonlatot pedig értsd úgy máshol se foglalkoznak több ezer éves írásokkal napi szinten személyesen...


Amúgy az alattam lévő sokkalta szabatosabban fogalmazta meg hogy mi is a baj ezzel a dologgal.

2011. jún. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!