Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy 3x3as négyzetben 1-9ig...

Asdelmagad666 kérdése:

Egy 3x3as négyzetben 1-9ig szerepelhetnek a számok mindegyik helyre 1 szám 1szer szerepelhet de ha a függőleges 2 felsőt össze adom a legalsó számot kapom meg mind a 3 oszlopban. MEGOLDÁÁÁÁÁS? :D:D:D

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet megoldani
2011. jún. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elméletileg azt mondták hogy meglehet.
2011. jún. 1. 23:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak szpattak.


Nincs megoldása.

Szeretem az ilyen logikai játékokat fel is írtam a lehetőségeket aztán mint egy gráfrajznál lépkedtem a lehetséges megoldások felé, de az utolsó hármas sose jön ki...


2* játszottam végig szal tutifix h nincs megoldás.


1+2=3

1+3=4 2+3=5

1+4=5 2+4=6 3+4=7

1+5=6 2+5=7 3+5=8 4+5=9

1+6=7 2+6=8 3+6=9

1+7=8 2+7=9

1+8=9


Nah most indulj el 1+2=3-tól lépj a következő oszlopra ugord át a lehetőségeket amikben a számok már szerepeltek, aztán ha találsz egy jót a 2-es oszlopban ugorj még egyet.


Úgy már felesleges is h kihagyod a 2-est és ugrasz a 3-asra mert ha megnézed az utolsó lehetőséget azaz 4+5=9-et üti minden a 3-as oszlopban és ugyanezért felesleges a 2-es oszloppal kezdeni mert nem jut elég lehetőség már ránézésre se mivel csak 1 választható oszlop marad...


Pár perc és rájössz kamuztak. :)

2011. jún. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a kamuzás az túlzás mert ő sem tudta megoldani lehet hogy csak tévedett:D én is legalább 30 féleképpen neki futottam de nem sikerült megoldani de legalább nem unatkoztam egy kora délutáni napon xD
2011. jún. 2. 07:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Okok, nem sértésként írtam h kamuztak :D csak h ennek nincs megoldása.


Am ha megmutatod neki az előző leírást akkor ő is végigzongorázhatja hogy nem lehet megoldani a feladatot.


/feltéve ha egész számok halmazán dolgozunk/

2011. jún. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!