Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit érdemel az a bűnös, aki...

Mit érdemel az a bűnös, aki ezt tette anyukámmal?

Figyelt kérdés

Anyuék kiadtak Baján a lakótelepen egy szobát albérletbe. Bár anyu kért volna kauciót, de nem tudott fizetni, ennek ellenére befogadta. Az elején (néhány hónapig) fizetett rendesen a bérlő, de a múlt hónapban már nem tudott pénzt adni (csak kifogást mondott, hogy miért nem fizet, és megígérte, hogy ebben a hónapban rendezi az adósságát, ha maradhat). Mivel anyukám nagyon jó szívű az embertársaihoz, ezért maradhatott. Túl jószívű volt ahhoz, hogy kidobja.


Ma pedig nagyképűen közölte az anyukámmal, hogy egyáltalán nem fog neki fizetni. De még ez nem minden! A szobát teljesen tönkretette, lelakta. Frissen festve lett kiadva, most pedig büdösek a falak, koszos a szőnyeg, így nem lehet kiadni másnak, senki nem lakna benne (valószínűleg újra kell festeni, az ágyat újra huzatoztatni, a padlószőnyeget meg lecserélni, ami nem kevés pénz, csak nem tudom miből fogja fizetni anyu).


A legrosszabb viszont, hogy ez az ember folyamatosan kaját kunyizott anyutól, sőt abban a hónapban, amikor nem fizetett, teljesen anyukám etette, mialatt neki is alig jutott kajára (volt, hogy egész nap nem evett miatta anyukám). Ha elküldte volna a bérlőt anyu akkor, amikor először nem fizetett, jutott volna neki minden napra kaja, mivel nem kellet volna utána a villany, a víz és az egyéb számlákat fizetnie, meg ételt adnia. Anyukám viszont nagyon jószívű ember, inkább lemondott a saját kajájáról, csak azért hogy jusson az albérlőnek (lelkiismeret furdalása lett volna azért, ha rosszul lesz náluk az albérlő az éhségtől). Bezzeg cigarettára jutott az bérlőnek, csak kajára nem! Eléggé büdös is miatta a szoba.


Én úgy érzem, anyukámat nagyon kihasználta ez az ember, nem ezt érdemelte. Rosszul esik, hogy sokszor a jó emberekkel történnek a rossz dolgok.

Kifogásnak azt mondta a bérlő, azért nem fizet, mert a bankba jött a pénze, de azt valamire levonták (nem mondta mire). Nekem ez a kifogás több szempontból is sántít. Eddig kapott pénzt (nem vonták le semmire), csak most nem kap. Ha mégis igazat mond, a múlt hónapban tudott erről, hiszen nem kapta meg, mégsem tett azért semmit, hogy ne a bankba utaljanak, hanem kézbe kapja. Tudott az egész dologról (a bank megmondja, mire vonják le a pénzt), mégis ígéretet tett arra anyukámnak, hogy fizetni fog, ezért maradhatott. Szerintem nem azért nem fizetett mert nem tudott, hanem azért, mert csak télre bérel szobát a hideg miatt, nyáron nincs rá szüksége. Nyáron gyűjti össze a segélyből a téli albérlet díját. Ez az ember kihasználta anyukám jóhiszeműségét és emberszeretetét, ezért másfél hónapig maradhatott fizetés nélkül, még etette is ez idő alatt.


Volt egy ötletem, hogy menjen el a bérlő anyuval a bankba, ott csináljanak egy egyenleginfót, nézzék meg, hogy valóban levonták a pénzét, és ha igen mire. A bérlő nagyon ellenállt (enyhén szólva), pedig ha igazat mond, nem lett volna félnivalója. Nagyon valószínű hogy hazudott, szánt-szándékkal verte át anyukámat. Az pedig, hogy nem mutatta meg a bankszámláját, csak még valószínűbbé teszi ezt.

Ma végre elment ez a bérlő, de nem adta vissza a lakáskulcsot, most attól tartunk, hogy ki fogja majd rabolni ez az ember anyukámat, le kell majd cserélni a zárat, ami megint nem olcsó, és most nincs is rá pénze.


Meg van írva a Bibliában: "szeresd felebarátodat, mint tenmagadat", anyukám pontosan így cselekedett, és ezt kapta érte!


Mondjátok meg őszintén, hogy mit érdemel az ilyen ember? Mit tegyünk?

Lehet lesz akiben dúlni fognak az indulatok ennek az elolvasása után, én mégis erőszakmentes véleményeket kérek. Sem én, sem anyukám nem vagyunk hívei az erőszaknak.

Köszönöm.


2011. jún. 7. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:

"szeresd felebarátodat, mint tenmagadat"

az addig oké, de a Biblia tanításait nagyon gyorsan felejtsük el... ez nem az a világ.

gondolom ilyen esetben feljelentést lehet tennetek. a zárat pedig tényleg le kéne cseréltetni.

2011. jún. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát lehet hogy most butát írok de nem tudom... szerintem 2 lehetőség van.


1.Ha tudjátok hogy jelenleg hol tartózkodik az ember akkor fel kell keresni és be kell vinni a bankba mert kihasznált titeket és az egyenleginfót meg kell csinálni.És nagy eséllyel hazudik így azután mindenképpen ki kell fizetnie a pénzt.


2. Ha nem tudjátok a tartózkodási helyét akkor bizony szerintem sajnos ezt le kell nyelnetek.Tényleg eléggé gonosz egy ember és kedves barátom látod kemény a világ.De folytatom amit az elején kezdtem a 2. esélynél...Na szóval akkor úgy gondolom nagyon spórolni kell és újítani kell majd a lakást és mostantól nem szabad hagyni hogy az olyan jószívű embereket mint az anyukád kihasználják max. 10 nap esedék és ha nem fizeti akkor sajnos megkell válni a lakótól.


Remélem hogy hasznos tanácsokat írtam!

2011. jún. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok az erőszak híve, mindenesetre ebből tanulhattatok: ne fogadjatok be csak úgy akárkit, csak olyat, akiben valóban megbízhattok. Gondolom ezen a kedves emberen azért látszott valamennyire az elején is már, hogy nem az az angol gentleman típus. Tudom, nem szabad a külső alapján ítélni, de azért vannak gyanújelek. Például már az is, hogy nem tud (nem akar?) fizetni. Ezzel az emberrel már nem hiszem, hogy sok mindent tudtok csinálni. Annyit tudok még tanácsolni, hogy ha esetleg újra jönne, mondjátok meg neki finoman, hogy nem akartok még egyszer eltartani egy élősködő férget.
2011. jún. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!