Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mondanátok olyan német szavaka...

Mondanátok olyan német szavakat, amelyek szerintetek szépek?

Figyelt kérdés

Mondtam anyunak, hogy tudna-e olyan magyar szavakat mondani, amik szépen hangzanak, és hát persze hogy tudott, mivel sok szép magyar szó van. De amikor azt mondtam, hogy tök fura, hogy angolul, meg németül sincsen, (meg hogy hiába a kedvenc nyelvem a német, én sem tudok olyan szót ami szép lenne) akkor azt mondta, hogy még jó hogy nincsen, mivel a német az paraszt nyelv.

Ezen azt értette, hogy neki nem tetszik, vagy mit? Mondjuk nincsen semmi baja a nyelvvel, csak körülöttem ott megállt a levegő, tökre sokként ért, hogy mi az hogy a német az paraszt nyelv. :/ :D


Minden esetre van pár szó, amit szeretek:


-die Stille

-die Unendlichkeit

-das Gesicht

-der Welt

-die Dunkelheit

-der Niemand

-letzte

-verbannt

-hinterm

-langweilig

-deine


Köszi! :)


2011. jún. 12. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
ficken
2011. jún. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Österreich - szerintem tök jó kimondani. :)
2011. jún. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

első: kigondolta volna -.-" :)

második: most hogy mondod, elég sokszor szoktam kimondani magamban :) főleg a 'ch' miatt hangzik jól :)


Köszi!

2011. jún. 12. 22:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Fachmittelschule

Topfplanzen

2011. jún. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Landwirtschaftsausstellung
2011. jún. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kartoffel.
2013. dec. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!