Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnám érdekesebben...

Hogy tudnám érdekesebben megtanulni a német szavakat?

Figyelt kérdés

szerencsére nekem nagyon könnyen megy a német de ha leülök és tanulok akkor 20 percnél nem birok tovább tanulni, mármint ezt úgy értem hogy leülök és egyik oszlópba németül a másik oszlópba magyarul van akkor nem bírok 20 percnél tovább tanulni.Hogy tudnám érdekessé tenni a tanulást(??) pl.: kártya vagy hogy(??)

és tudnátok olyan filmet ajánlani amiben németül beszélnek és olyan könyveket amiben németül írnak(??)és olyan netes játékokat vagy bármit ami német


2011. nov. 12. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Netes játek: Gameforge egy naggyobb cég, ami főként németül is ad ki játékokat.


[link] (Én speciel Elsworddal játszottam, de hát ki tudja neked mi tetszik)


Ami pedig a szavak tanulását illeti, 20 perc szerintem elég, csak ismételd meg mondjuk 3-szor. Tulajdonképp szerintem, ha 5x5-10 percet tanulsz az éri a legtöbbet.


Könyvekhez és filmekhez, keress internetet...Legjobb lenne, ha olyan filmet néznél meg, amit már láttál vagy olyan könyvet, amit olvastál persze ez csak, akkor müködik, ha van olyan könyv, amit szívesen újra olvasnál vagy film, amit újra néznél.


Kártyák szerintem ilyenben nem segítenek bár ki tudja....(Én soha nem szerettem a kártyákat). Esetleg megpróbálhatsz tőrténenet írni az adott x szóval, ez is elég hatásos módszer arra, hogy megtanuld őket, de ez csak egy véletlenszerű ötlet.

2011. nov. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
mondatalkotás sokat segít, mész sorba a szólistán, és minden szóval írsz néhány egyszerű mondatot. így nem csak a szavak rögzülnek, hanem a mondatszerkezetek... én angolt tanítok így, és én is németet tanulok, szavakat leginkább így.. csak fontos, hogy legyen aki kijavítja neked, nehogy hibásan rögzüljön.
2011. nov. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!