Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jól látom, hogy egyre nagyobb...

Jól látom, hogy egyre nagyobb a munkanélküliség, és akinek még van munkája, az is általában nagyon nehezen él meg belőle?

Figyelt kérdés

Ha ez így folytatódik, 20 év múlva lehet hogy lesz egy szűk réteg, akik megélnek gond nélkül, egy közepes réteg, akik úgy-ahogy eltartják magukat, és lesz egy nagyobb réteg, akik harcolnak a mindennapi életbenmaradásért?

Mert ebben az esetben nagyon nagyot fog gondolom változni az ország, mind bűnözés, hozzáállás terén.

Én ekkor leszek már biztosan több éves tapasztalattal rendelkező kereső felnőtt, de ez eléggé gyatra jövőkép.


2011. jún. 19. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez nem kell 20 év. Már most is így van.
2011. jún. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
20 éves vagyok, végeztem a vizsgaidőszakkal. elmentem melózni labancföldre, 3 nap alatt kerestem 130 eurót :D nyányányányányányányáááá
2011. jún. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
15:05 mit dolgozotál, és hány év milyen egyetem után?
2011. jún. 19. 22:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hello! Én 40 éves vagyok. Sokféle munkát végeztem már. Az ócska és kemény (fizikai) segédmunkától a kiemelkedő irodai munkáig. Becsületes munkából nem lehet megélni! Éhenhaláshoz sok a megélhetéshez kevés. :-(

Nem csak te érzed úgy, hogy egyre nehezebb megélni! Szüleim (jelenleg 69 és 79 évesek) a keresetükből lakást, telket autót tudtak venni. Nem luxus dolgokat, de megalapozták életüket. És átlagos emberek, nem holmi párvezérek voltak. Én és korosztályom már megtartani is nehezen bírjuk a szüleink által megszerzetteket. Növelni a családi vagyont esélyünk nincs. Sőt mondhatom, a legtöbben eladósodtak a 40-es, 50-es korosztályból. (jómagam még nem, de lassan eljöhet)

Én napokban lettem munkanélküli. (állami cég, leépítés) Nem kerestem rosszul, mégsem tudtunk félre tenni 4 gyerek (két házasságból) mellett. Most fogalmam nincs miből fogunk megélni. :-(((( Álláskeresésnél fele annyit ajánlanak, mint amennyit eddig kerestem. :-((

Utálatos világban élünk! A gazdasági fejlődés a legutálatosabb, legbutább szó, amit ismerek. Ha egy cégnek jól megy, miért kéne növelnie a bevételt, miért kell egyre magasabb mutatókat elérnie? Egy kisvárosban a cipész bácsi havonta mondjuk 12 pár cipőt javít meg, miért akarna 20-at előirányozni következő hónapra, mikor nincs rá igény a városkában? Ha pedig nem sikerül elérnie a 20-at, akkor miért jelenti ki, hogy nem fejlődőképes a cég? Miközben havi egy tucat javításából megél.

2011. nov. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

15:05 vagyok

Fater (kőműves) mellett dolgoztam, de nem egészen voltam bejelentve sehol. egyébként jó móka volt nyáron hordani az estriches zsákokat fel a második emeletre volt olyan nap, hogy 14 órát voltunk kint

2011. nov. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ez már most is így van. Februárban mindenki megkapta a fizetését. Bizony volt, aki tavalyhoz képest 10-15 vagy akár 20 ezerrel kapott kevesebbet, mert nem érte el azt az összeghatárt, ahol az egykulcsos adóval növekszik a bér. Nem egy olyan kolléganőm, kollégám volt, aki miután megkapta az sms-t a bankjától sírva dolgozta végig a műszakját. És sajnos látszik is, hogy mekkora érvágás nekik ez. Ugyan nem mondják, de beszédes az utcai öltözködésük, az ebéd, amit hoznak magukkal.... és még sorolhatnám. :(
2012. szept. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rosszul látod, kérdező. Tisztességes munkából igenis nagyon szépen meg lehet élni. Nem mondom, hogy meg lehet gazdagodni, de a tisztességes élet nem probléma.


Csak egy kicsit nyugatabbra kell menni...

2012. okt. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!