Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A németeket más országban sem...

A németeket más országban sem szeretik túlságosan?

Figyelt kérdés

Én itthon azt tapasztaltam, hogy vannak azért, akik szeretik a németeket, de a többség kimondottan ellenszenvesnek tartja őket, utálja őket. Hivatkoznak Hitlerre (aki egyébként osztrák volt), a nyelvük csúnyaságára (ízlések és pofonok), stb stb.

Más országban is ilyen a németek megítélése?

Mert egyszer mintha úgy hallottam volna, hogy a spanyol nyelvű országokban Németország nagyon menő helynek számít (részben a gazdagsága miatt), és az USA-ban is elég népszerű.


2011. jún. 27. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ezért nem szeretik sokan itt a németeket, akkor már-már szégyellem, hogy magyar vagyok. Amúgy nem hinném, hogy ellenszenvesek lennének, Németország pedig szerintem is menő helynek számít, meg persze a nyelv is ;)
2011. jún. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
én ilyen indokokat szoktam hallani.. leginkább a nyelv és persze Hitler.
2011. jún. 27. 11:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Én meg kifejezetten szeretem őket. Vannak német barátaim, angolul is alig de veszik a fáradtságot hogy megértsenek és tudjunk kommunikálni. Lejönnek hozzám nyáron én meg megyek ki hozzájuk az Oktoberfestre. De egyébként sincs velük szerintem semmi probléma, mindig is a magyarok mellett álltak a történelemben, most is sok német befektető van Mo-n elég ha az autógyártók nemzetiségét megnézzük.
2011. jún. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!