Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdemes belekezdenem regény írni?

Érdemes belekezdenem regény írni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szóval belekezdtem egy katasztrófaregény írásába, de nem tudom, hogy nekem érdemes-e. Bemásolom ide az első pár sort, és kérlek titeket, véleményezzétek! :)

"Az éjjeli táj lélekölő sötétsége a tetőpontjára hágott. Az időt csupán a Hold, az „öreg kísérőnk” mutatta, amely ebben a pillanatban az ég csúcsán trónolt. Derengésének fénye belepte a Föld azon részét, ahol jelenleg nem világított a Nap, és ahol nem takarta el makacs módon az alakjukat állandóan változtató felhők sokasága a csillagos eget. Hideg volt, nem látszott, hogy a nyarat mutatja a naptár. A szinte sikító csendet megszakította egy bagoly kiáltása, pontosabban egy uhu, de hogy mit szeretett volna mondani az „uhuzással”, azt csak a fajtársa tudhatta. A mozdulatlanságot megölte a szél, és magával ragadta a fák, a virágok, a bokrok illatát, így igazi természet-illat terjengett a levegőben. " Előre is köszönöm a véleményeket! :)

14/F


2011. jún. 28. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
A mondatok gyönyörűen megvannak fogalmazva, de ha ez lenne a könyv hátulján regényismertetőnek, rögtön visszatenném a polcra, ugyanis ez így első olvasására nagyon uncsi.:S
2011. jún. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, ez a legelső pár sor, amibe belekezdtem :D Magamban már megvan az ismertető, ha gondolod, leírhatom :D
2011. jún. 28. 09:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Kezdetnek nem is rossz, összességében van benne fantázia. Nekem tetszik, hogy próbálsz igényesen fogalmazni. De inkább azt emelem ki, ami kicsit fura nekem, azzal talán többet segítek:


1. Tetőpontra hágni egy esemény vagy érzés szokott. A sötétség... furán hangzik,

2. nem kell idézőjelbe tenni a szavakat,

3. néhol kicsit túl van fogalmazva, próbálj egyszerűbb kifejezéseket használni, (pl. "ebben a pillanatban" helyett itt elég az hogy "épp", vagy el is hagyhatod; vagy "azon részét, ahol jelenleg nem világított a Nap" helyett "árnyékos oldalát", aszt kész :) )

4. Ne félj kihúzni belől részeket, (pl. az uhu-s részt, bocs :D)

5. Erősen hullámzik az írás, kicsit úgy érzem, mintha nem tudnád, hol milyen szó vagy kifejezés lenne a legjobb, és jobb híján körülírod. Itt mindig megtörik a lendület, nehéz olvasni.

6. Jók a megszemélyesítések, de nem kell teletűzdelni mindenáron velük az írást, mert izzadságszagú lesz.


Amúgy le a kalappal, örülök, hogy foglalkozol ilyesmivel, ne add fel, szerintem tök jó lesz. Olvass sokat, a szókicsed is fejleszti és trükköket is el lehet tanulni.


Itt is vannak még hasznos tippek:

[link]


Szóval gratula, és ne hagyd abba! :)

2011. jún. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Már a kérdés feltevése is nyelvtanilag hibás. Előbb tanulj meg helyesen írni.
2011. jún. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mert lehagytam véletlenül egy t betűt? Gyorsíró vagyok, gyakran oda sem nézek, ezért esett be ez a hiba! :(
2011. jún. 29. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!