Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért megy zene az áruházakban...

Miért megy zene az áruházakban? (vagyis többségükben, mert Lidlben, Aldiban nem)

Figyelt kérdés
Van ennek valami különösebb célja? Azon kívül hogy ne legyen ott minden olyan monoton?
2011. júl. 1. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt mondják, hogy olyan hangulatba hoz, hogy többet vásárolsz.

Mondjuk magára a zenei kínálatra nincs panasz, a Tesco-ban olyan zenéket nyomnak néha, hogy csak nézek. (Kivétel a karácsony, mert akkor hányinger.)

2011. júl. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

manipulálás?


(olyan hangulatba hoz, hogy többet vásároljunk)

2011. júl. 2. 17:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is manipulálni akarnak minket, mert, hogy nem szegény dolgozóknak mnyomják az is biztos!
2011. júl. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen ezt tanultuk gazdalapon, hogy a tudatalattit így befolyásolják, jobb kedvre derítik az embereket, bátorítják...színekkel is szoktak, például a zölddel, mert megnyugtatja a vásárlókat és egyfajta bizalmat alakít ki az adott termékkel kapcsolatban...hát ez van :S
2011. júl. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én szeretem ha egy nagyobb áruházba zenét is lehet hallgatni,de. Azt vettem észre,hogy olyan halkan megy,hogy szinte semmit nem lehet hallani belőle,csak akkor ha a zenébe picit magasabb énekelnek. Akkor miért megy zene,ha nem is lehet hallani? fehérvári Auchan,Tesco-ba.
2011. júl. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

És miért nem megy Lidl-ben, Aldiban? Ott szinte síri csend van, csak a pénztár pittyegését lehet hallani.



Eddig még nem hatott rám a zene általi manipulálás. Ez tényleg beválik nekik?

2011. júl. 4. 15:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam csak ajándékvásárláskor (mert akkor kicsit mézelődnöm kell, hogy mégis minek örülne talán picit tanácstalan is vagyok akkor segít). Amúgy nem igazán. Jóllakottanmegyek boltba és akkor nem veszek semmi mást csak ami a papírra van írva!
2011. júl. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!