Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tilos helyen parkoltam szabály...

Tilos helyen parkoltam szabálytalanul a zebrára belógtam, ezért feljelentenek és 30. 000 Ft-ot kell fizetnem. Nem volt helyszíni bírságra lehetőségem. Szabályos ez?

Figyelt kérdés
Tilos helyen álltam meg 1 percre (beszaladtam-kiszaladtam), s a rendőrjárőr már fényképezte is az autómat. helyszíni bírságról szó sem volt, csupán tényként közölte, hogy mivel itt zebra is van, ezért majd levélben kapom meg a szabálysértési bírságot, ami 30.000 Ft. Esélyem sem volt helyszíni bírságra, mert míg én szerettem volna vele beszélni, ő egyfolytában fényképezte a kocsim, s a végén közölte, hogy pdf-en van innen már csak feljelentés után tudom a bírságot rendezni. Az ő részükről ez szabályos eljárás volt?
2011. júl. 4. 15:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztos az.

Apu is megállt egy pillanatra,kiszállt a kocsiból aztán már jött is a csekk, hogy tilos helyen parkolt...

2011. júl. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Igen. A jogsértés közigazgatási eljárás hatálya alá esik, amiben az intézkedőnek nincs lehetősége a mérlegelésre. Fix bírságok vannak...
2012. márc. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!