Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki a Semmelwei...

Van itt olyan, aki a Semmelweis Egyetem általános orvostudományi karára jár? Mi kell ahhoz, hogy talán én is oda kerülhessek?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok,szeptembertől kezdem a gimnáziumot.Már kb 3-4 éves korom óta orvos szeretnék lenni,gyermekorvos,már akkor is orvosos játékokkal játszottam,na de ez nem lényeg.Az általánost kitűnően végigcsináltam,szinte az összes kémia-biológia versenyen ott voltam,hogy valamit tanuljak.Rengeteg orvosi műsort nézek,főleg a life network-ön,imádom,még a komoly műtéteket nézni is.Sok könyvem is van,ami az emberi test felépítéséről,működéséről szól,imádok mindent ami ilyen témáról szól.Persze tudom,hogy rengeteg ember akar orvos lenni,hogy amikor rájönnek miről is lenne szó nem oda mennek,ha mégis bekerülök mennyibe kerül,mennyit kell tanulni,stb stb.De mégis,milyen eredményeket érjek el a gimiben,hogyha még akkor is úgy gondolom,orvosira mehessek?
2011. júl. 6. 22:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Amit leírtál az vagyok (majdnem) én.1-2 kivétel pl nem vagyok lány és nem gyerekorvos szeretnék lenni.Rengeteget néztem neten erről szóló érettségi tájékoztatókat.SOTE honlapján 1 milla/fé,de kaphatsz támogatást v ösztöndíjat. Írd be ,hogy "érettségi pontok számítása"!Nem tudom később milyenek lesznek a ponthatárok ,de én min 425p szeretnék összehozni.A jegyek alapján 4 négyesem lehet.Emelt kémia + biosz min 85-90%.Többi közép legyen meg 75%(ink nagyobb).Nekem így jött ki négyszázhúszon valamennyi.


UI: Ne engedd ,hogy lebeszéljenek róla!Tucatszor raktam ki ehhez fogható kérdéseket és mindig lebeszéltek róla.Engem viszont már csak ez tart életben.A célom.

2011. júl. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyet tudok érteni az előttem szólóval, a legfontosabb mindig az, hogy ne veszítsd el a hited a célodban! Ha tudod, hogy elérheted [mert nem lehetetlen], akkor sikerülni is fog! Tanulj egy kicsi maximalistaságot, és onnantól minden okés(: Amúgy ha szerencséd lesz és odakerülsz, hogy na, hol kéne tovább tanulni, tedd össze azért a két kezed, hogy előző évben ne sokan pályázzák meg azt a szakot, mert akkor talán csökkentik kicsit a ponthatárt, amivel kicsit több esélyed is lenne(: Am ajánlom figyelmedbe a Titok filmet, arra tanít, hogy amiben hiszel, az valóra válik. Nekem rengeteget segített (:
2011. júl. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!