Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy 13 éves érettség szempontj...

Egy 13 éves érettség szempontjából maximum hány éves kort súrolhat?

Figyelt kérdés
Sokat hallom,hogy pl ismer valaki egy 13 évest,de az értelmiségi szintje simán felér egy 18 évesével.Igazából én ebben kételkedem,ha csak nem tényleg kemény dolgokon esett át,de azt veszem észre,hogy ebben a korban amúgy is mindent eltúloznak. Nektek mi a véleményetek erről?
2011. júl. 14. 12:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Tudom,elég hülye kérdés,de azért elgondolkodtatott.
2011. júl. 14. 12:16
 2/9 A kérdező kommentje:
Max súlyos beteg 8-10 éveseket láttam érettnek eddig.Gyermeki jósággal,de 17 éves értelmiségi szinthez is simán felérnek szerintem.
2011. júl. 14. 12:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez természetes, itt az oldaon is mint 13 éves a koránál érettebbnek gondolja magát, de majd ha picit idősebb lesz, rájön, hogy ez nem igaz, ugyan olyan, mint a kortársai
2011. júl. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is ezt gondolom. Viszont 18 évesek szájából hallom,hogy elképednek(jó értelemben) néhány 12-13 évestől. Nem tudom... :'D
2011. júl. 14. 12:57
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

a korai érettség attól is függ milyen a családi élete!!!ha nyugodt és nem történik vele semmi megrázó akkor a korának megfelelő szinten áll.én momentán 12évesen megértem és úgy el tudtak welem beszélgetni mint egy 18 éwessel...nekem nagypapám és nagymamám halála meg faterommal waló megromlott kapcsolatom wáltotta ki azt hogy érettebb legyek mint a korom...

18/L

2011. júl. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, hiába vagy érett, ha írni nem tudsz...

A sok családi trauma miatt maradtál ki a nyelvtanórákról?

A velem, az évessel, a való és a váltotta szavakat sima v-vel írjuk. A fatert jobb helyeken apának hívják, de ha mindenképp ragaszkodsz ehhez a megnevezéshez, mint németből átvett szót azt is sima v-vel kell írni (der Vater).

2012. szept. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
á lehetetlen. 13 évesen azért még épp hogy gyerek, 18 évesen meg már azért elért egy szintet
2013. jan. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én Romániában élek é a tanár azt mondja hogy az osztályunkban van legalább 4 ember aki felér a 12-edikesekkel. Angol tanfolyamon az egyik csaj az osztályunkból 5-ös szintre jutott be (8 szint van) és a 11-edikesek pedig 3-asra.
2013. jún. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nagyon sok függ a magánéleti és családi háttértől, kisgyermekkorban elszenvedett traumáktól, vagy alapjában véve attól, hogyan élte meg a kisgyermekkort az illető. Az érettség, az IQ nem csak attól függ, mennyire okos az illető, hanem hogyan kezeli az adott élethelyzeteket, hogyan kommunikál a tőle idősebb illetve a tőle fiatalabb emberekkel. Igen, vannak olyan 10-13 évesek akik néha érettebben gondolkoznak sok 17-18 évesnél, akkoriban én is ilyen voltam. Azóta 19 vagyok, és gyerekesebb vagyok, mint valaha. Talán most élem ki a gyermekkoromat, amit a megfelelő korban, az akkori körülmények között nem volt alkalmam megélni. Mostanában (legalábbis az én környékemen) ritka az ilyen, sokkal több olyan van, aki csak érettnek hiszi magát, mind felfogásilag, mind testileg, na ezek NEM érettek, cseppet sem. De igen, találkozni olyan kistinikkel, akik érettebbek a koruknál. A legtöbben csak azt veszik észre rajtuk, hogy mások mint a többi, másképp viselkednek. A szülők elrángatják őket hapcihológusokhoz, akik lerajzoltatnak velük pár házat meg madarat meg focipályát, aztán nem tudják mi baja a gyereknek. Holott semmi baja, egyszerűen csak másként (és lehet, hogy jobban) gondolkozik, mint a többi ember, a többi vele egy korú. De ehhez a fajta érettséghez nem elég elkönyvelni magunkban, hogy márpedig én érett vagyok... Át kell élni bizonyos, nem épp kellemes élethelyzeteket, hogy más oldalról tudjuk szemlélni a dolgokat. Sokan erre 30-40 éves fejjel sem képesek. Az szellemi érettség, az IQ és az EQ szerintem (hangsúlyozom, SZERINTEM) sosem az ember tényleges biológiai korától függött, csupán beskatulyázták, hogy ebben és ebben a korban ez a normális érték. Akinek az IQ-ja vagy EQ-ja ennél magasabb az zseni, akinek alacsonyabb az szellemi fogyatékos. Holott ez nem igaz, egyszerűen csak más, és másképp kell vele bánni. Az ilyen dolgokat nem lehet korhoz kötni, látni kell az adott emberben, mire mennyire vevő, ebben a korban (13 év körül) pedig a szülőnek van a legfontosabb szerepe ebben, a szülőnek kell észrevennie hogy valamit nem jól csinál. Mert nem jó az, ha túl hamar nő fel a gyerek, ezt tapasztalatból mondom. Mindenkinek szüksége van a gyermekkorra, amikor nem kell mással törődnie mint megtanulni egy verset a suliba, és játszani a haverokkal. Ennyi volna a személyes, szubjektív véleményem :) Bocsi a kisregényért, meg hogy néhol kicsit talán eltértem a tárgytól. :)
2014. aug. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!