Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy néger fiú miért posztol...

Egy néger fiú miért posztol rasszista vicceket, képeket?

Figyelt kérdés

Nyilván nem magát utálja,de akkor a rasszizmust neveti ki ezzel? Pont azért posztolja ezeket,mert utálja,hogy ítélkeznek vele szemben?


Vagyis ezzel a logikával gondolkozva,bármi poén,amit posztol,azért teszi, mert szerinte szánalmas a helyzet?


2011. júl. 20. 14:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Amíg nem linkelsz, vagy másolsz be egy ilyen viccet, addig ugye tudod, hogy a semmiről próbálsz kérdezősködni?
2011. júl. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

De hát egyik vicc sem különlegesebb a másiktól, ti is ismertek ilyen vicceket.


The black father and his son are onboard the airplane as the captain speaks: Ladies and gentlemen, we are extremely low on fuel and we´ll have to unload the cargo and bagages. 20 minutes pass and the captain speaks: Ladies and gentlemen, as we are still too heavy we will have to let go of some passengers. To do this as fair as possible we will use the alphabetic order. - Any Africans? ( No answer) - Any Black people? ( No Answer ) -Any Coloured people? ( No answer ) - Any Dark people? ( Still no answer).....The young boy asks his did: -Dad, didnt you always say we are proud african black coloured dark people? -Yes my son, replies the dad -But today we are Niggers!!

2011. júl. 20. 15:33
 13/18 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de ez tényleg vicces, és volt esze annak, aki kitalálta. Aki ezt magára veszi, az hülye és korlátolt.
2011. júl. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam,hogy nem vicces.Majd szóljál,ha leesett,hogy mit kérdeztem.
2011. júl. 20. 15:45
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem, te szóljál, ha leesett, hogy semmi sértő nincs benne, és azért írja ki az ilyeneket, mert viccesek, és hogy más is nevethessen rajtuk.
2011. júl. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez abszolút nem rasszista vicc. Attól, hogy négerek a főszereplői, még nem lesz rasszista. A zsidó viccek sem automatikusan antiszemiták pusztán a témájuk miatt. Ez inkább tartalomfüggő.


Amúgy a humor lényege, hogy nem vesszük magunkat túl komolyan, és képesek vagyunk nevetni a saját vélt, vagy valós tulajdonságainkon. A vicc mindig egy karikatúra, egy görbe tükör, ami társadalmi/emberi tulajdonságokra világít rá. Ez pl. arra a jelenségre, hogy sokan túlságosan meglovagolják az egyes népcsoportok megnevezésének jelentőségét.


Maksa Zoltán mondta egyszer, hogy fellépett egy vakok intézetében és a vakok tudják a legtöbb vakos viccet, ők röhögnek ezeken a legjobbakat. Mint ahogy fentebb is mondták példaként a rendőrvicceket, stb.

2011. júl. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Engem az érdekel,hogy miért és min nevetünk.Ezzel a témával kutatók is foglalkoznak, és nem zárják le annyival,hogy mert jó,meg vicces meg boldogsághormon termelődik. Figyeljetek jól a kérdésemre,mélyebb gondolatokat és válaszokat keresek,nem ilyen felszíneseket!
2011. júl. 20. 15:52
 18/18 anonim ***** válasza:

Erről a kérdésről meg itt úgysem születik kielégítő válasz. Halottam már sok mindent én is.

-A vicc egy pszichés kompenzáló mechanizmus. A mindennapi frusztrációinkat vetíthetjük ki egy vicces szituációra.


-A vicc lényege egy tabu megsértése.


-A humor is fontos eleme a társadalmi érintkezésnek és hierarchiának. A főnök viccei mindig jobbak.


A beidézett vicc egyébként nem primer módon rasszista, tehát nem arról szól, hogy feketék milyenek, hanem sokkal inkább a politikailag korrekt nyelvhasználaton élcelődik. Illetve az, hogy a gép kapitánya ilyen rafinált módon igyekszik rasszista lenni, még ennél is mélyebbre vezet, arra, hogy a politikailag korrekt felszín alatt, az indulatok, az előítéletek még mindig megvannak. Így a vicc már-már antirasszista lesz, egy mélyebb szinten.

2011. júl. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!