Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az anorexia vagy a bulimia a...

Az anorexia vagy a bulimia a veszélyesebb?

Figyelt kérdés

Melyik halálos?

Melyik a veszélyesebb betegség és miért?


2011. júl. 20. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
21%

Az anorexiás betegek rettegnek attól, hogy magukra szednek néhány dekát (!), s alakjuk eltorzul. Képtelenek normál testsúlyukat fenntartani. Egyfolytában diétáznak, koplalnak, vagy éppen értelmetlenül kimerítő edzéseket végeznek.


A bulimiásoknak eszük ágában sincs hízni, mégis szó szerint telezabálják magukat, hogy aztán hashajtóval, önhánytatással megszabaduljanak az elfogyasztott nagy mennyiségű tápláléktól. Ezek a betegek általában gyorséttermi „vackokkal” tömik tele magukat, s mindezt többnyire titokban teszik hetente legalább kétszer, hónapokon keresztül.


Míg az anorexiás betegek nagy része látványosan sovány, csont és bőr, addig a bulimiások legtöbb esetben átlagos testalkatúak, sőt, előfordul, hogy kissé túlsúlyosak.

A bulimiásokat az a veszély fenyegeti, hogy a gyomruk egyszercsak nem bírja a hűtőnyi ételek gyors felfalását, és szétfakad.


szerintem az anorexia veszélyesebb, mert nehezebb meggyőzni a beteget, hogy ez rossz, a bulimia pedig nehezebben észrevehető, így hosszú ideig csinálhatja az ember, de nem hinném, hogy olyan veszélyes

2011. júl. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

a bulimiások ne csak vackokkal tömik tele magukat, van hogy egy almát is hatalmas kontrollvesztésnek éreznek és kihányják, illetve nem feltétlenül hánytatják magukat, vannak akik túlzásba vitt edzéssel kompenzálják a "plusz" kalóriákat.

a bulimiás ugyanúgy torzan látja önmagát, és ugyanúgy retteg az elhízástól.. egyszerűen a zabálás egy kényszer a kajától való megszabadulás szintúgy. irányíthatatlan kontrollvesztés.


mindkettőnek megvan a maga veszélye, a bulimiában az a veszélyes hogy sokáig rejtve marad hiszen az illető aki szenved tőle nem fogy le minden esetben soványra akár évtizedekig is rejtett marad a betegség, láthatóan eszik is, közben a nyelőcsöve, a szíve, a gyomra, a szervezet ásványi anyag raktára teljesen kikészül... sokszor helyreállíthatatlanul.

az anorexia és a bulimia is okoz szívrohamot, szívmegállást, stb.. Mindkettő veszélyes, és hatalmas szenvedés..

2011. nov. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
92%
Mindkettő halálos, mindkettőbe bele lehet halni. De a bulímia rosszabb. Méghogy nem veszélyes, első... Ezen felnevettem, én, mint bulímiás. Vért hányni tényleg tök átlagos. Meg a saját hányásunkba belefulladni is. És ezt úgy mondom, hogy voltam már tisztán anorexiás és tisztán bulímiás is.
2012. okt. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!