Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit szóltok a Panasonic...

Mit szóltok a Panasonic DMC-TZ7 digitális fényképezőgéphez?

Figyelt kérdés

Várom a véleményeket, tapasztalatokat, mert ilyet szeretnék venni. Eddig egy nagy dög Canon PowerShot S5IS gépem volt, de elromlott, és mivel a fotózás a nagy hobbim, mindenképpen szeretnék venni egy újat. Kitétel, hogy kicsi legyen, ne legyen gond a cipelésével (a Canont nem volt egyszerű magamnál tartani..), és a lényeg, hogy kiváló képeket készítsen. Alkalmas rá?

Kérem, hogy aki ismeri, vagy netán ugyanilyen Panasonicja van, ossza meg velem értékes információit! Előre is köszöntem!


2011. júl. 21. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát figy, most néztem utána, hogy milyen is ez....

Ha kezdő fotós vagy, bár, még szerintem annak se jó, akkor vedd meg, aki nem használja a kézi beállításokat: záridő, rekeszelv. stb stb. Sok értelmét nem látom a gépnek am, mert nekem ezek alap dolgok, még egy kompakt gépen is, hogy én állítok rajta be mindent, nem pedig a gép...


Szóval ha valamennyire szeretnél ilyen téren még továbbfejlődni, akkor ne vedd meg. De ha csak a barátokat szeretnéd lefotózni, egy két családi összeröffenést, vagy a kutyát vagy saját magadat, arra jó. Arra, hogy komolyabb dolgokat csinálj vele, arra alkalmatlan. Szerintem...

2011. júl. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A gép alapkoncepciója teljesen változatlan: TZ (Travel Zoom), ami egy egyszerűen kezelhető, kisméretű de minőségi kisgép, tehát ideális annak a nagy utazónak, aki nem járatos a fotográfiában. Ennek megfelelően továbbra sincsenek rajta olyan manuális beállítási lehetőségek mint rekesz vagy záridő, az automatizált funkciókban viszont némi fejlesztés történt.


Tehát e szerint dönts. Szóval az itt a kérdés, mennyire gondolod komolyan a fotózást.

2011. júl. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát én elég komolyan gondolom a fotózást, és szeretnék egy olyan gépet, ami nem nagy, ugyanakkor kiváló képeket készít. A Canon PowerShot S5IS-sel 110%-osan meg voltam elégedve, de ezúttal egy kisebb gépet szeretnék. Az egyik barátom is hobbiszinten fotózik, de profi egyébként, és neki egy egy Panasonicja van. Az is nagyon jó fotókat csinál, csak már nem gyártják. Az a baj, hogy nem tudom a típusát pontosan.

Köszönöm a válaszokat! Ti mit ajánlanátok? Milyen gépet vennétek a helyemben? 100 000 Ft-nál semmiképp nem szeretnék rá többet költeni, sajnos nem állok úgy anyagilag.

2011. júl. 21. 16:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Ugyan az vagyok mint az első kettő.


Ha komolyan gondolod a fotózást, akkor ezt a gépet semmikép...

Nekem is Panasonicom van, ami tökéletes még számomra, betudok kézzel állítani mindent. És szerintem ez nagyon fontos dolog, már ilyen szinten is. Egy kicsit utána kell olvasgatni, hogy mi mire jó és akkor szuper képeket lehet készíteni.

Szerintem 100 ezer alatt nagyon jó gépeket lehet venni. Szerintem sok gép van a piacon ennyiért. A panasonicok nagyon jó, nikonok is vagy a sonyk.

Mondjuk én pl nem szeretem a nagyon kicsi gépeket. Amikor fotózom, szeretem, hogy tartani kell masszívan, és legyen jó fogása. De ahogy érzed.

Kicsit én is fogalomzavarba estem. Tehát ez amit mutattál kompakt gép, amiről én beszélek azok pedig bridge fényképezőgépek. Ami hiába nehezebb, meg macerásabb hordozni, de megéri. :)

2011. júl. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!